Logistika a sklady

Šéf cargo partner Stefan Krauter se stal Logistickým manažerem roku

Generální ředitel globálně aktivní přepravní a info-logistické společnosti byl rakouským časopisem „Verkehr“ oceněný jako „Logistický manažer roku“. Jde o uznání mimořádné práce 65-letého Rakušana a společnosti, kterou založil v roku 1983.

Mezinárodní týdeník „Verkehr“ každoročně uděluje ocenění za logistiku a představuje mimořádné osobnosti a společnosti, jakožto i inovativní startupy z oblasti logistiky, aby ocenil jejich úspěchy a představil je širšímu publiku. Hlasování o „Logistického manažera roku“ se po deváté uskutečnilo 18. listopadu 2020. Čtenáři také hlasovali  o „Logistický startup roku“ a  o „Logistickou značku roku“. Vítězové se určují na základě hlasování, kterého část tvoří rozhodnutí renomovaného odborného a poradního výboru a druhou část online hlasování čtenářů týdeníku „Verkehr“. Na to, aby mohla být společnost anebo osobnost nominovaná, musí dosáhnout nadprůměrného výkonu minimálně v jedné z následujících kategorií: ekologie, inovace, ekonomika a efekt vzorového modelu (vzdělávání a odborná příprava, kvalita, reputace).

Stefan Krauter je potěšen tímto uznáním vynikajících výsledků společnosti, a to i v náročných časech: „Tohoto ocenění si velmi cením, protože noviny Verkehr byly se mnou prakticky celý život. Vždy to byl důležitý referenční bod v čase velkých změn, kdy jsme se museli všichni přizpůsobit mnohým výzvám, co platí zejména pro tento rok.“

Život zasvěcený dopravě a logistice

Stefan Krauter je zakladatelem, jediným akcionářem a výkonným ředitelem skupiny cargo-partner se sídlem ve Fischamendu nedaleko vídeňského letiště. Jako výkonný ředitel vede logistickou společnost s více než 130 pobočkami a zastoupením ve 40 zemích v západní, střední a východní Evropě, severní a jihovýchodní Asii, na indickém subkontinentu, v Oceánii a USA. cargo-partner je soukromý poskytovatel komplexních info-logistických služeb, který nabízí obsáhlé portfolio řešení v oblasti letecké, námořní, pozemní přepravy a skladování. Společnost má téměř čtyřicet let odborných zkušeností v oblasti informační technologie a optimalizaci dodavatelského řetězce a navrhuje služby šité na míru široké škále průmyslových odvětví s cílem vytvořit konkurenční výhody pro svoje zákazníky po celém světě. Společnost cargo-partner, která byla založená v roku 1983, dosáhla za rok 2019 obrat ve výši 821 milionů EUR a v současnosti zaměstnává po celém světě 3 150 lidí. V České republice působí společnost od roku 1993, zaměstnává 130 odborníků a její obrat v roku 2019 přesáhl 910 miliónů korun.

Back to top button