Logistika a sklady

Sklad se 76 000 různými druhy 

Sklad se 76 000 různými druhy. Od dudlíků přes textil až po kočárky a dětský nábytek. Desítky tisíc druhů dětského zboží společnosti babymarkt.de má na starosti ve svém skladu u Chomutova logistická firma Geis. Produkty odsud pracovníci s pomocí moderních technologií expedují téměř do celé Evropy.

V rámci plochy 25 000 mGeis pro babymarkt.de (v České republice známý jako e-shop www.pinkorblue.cz) skladuje na 94 000 pozicích nejrůznější zboží pro děti od narození do zhruba 7 let. Jelikož položek je opravdu hodně, Geis musel připravit vhodný koncept rozložení produktů ve skladu tak, aby jejich pohyb v něm byl co nejefektivnější. Menší produkty skladuje v boxech v jedné části skladu a větší na paletových pozicích ve druhé části. Paletových míst má zde Geis vyčleněno zhruba 25 000. 

Systém řízení skladu pomáhá efektivitě

Logistický provider pro babymarkt.de zboží přijímá, uskladňuje, vychystává, balí a expeduje. V rámci nadstandardních služeb pak zaměstnanci Geis třeba přibalují ke zboží letáky dle aktuálního požadavku babymarkt.de. Veškeré činnosti řídí Warehouse Management System (WMS), který je přesně přizpůsoben potřebám tohoto specifického projektu. Díky němu lze jednotlivé činnosti a procesy optimalizovat a správně řídit tak, aby nevznikaly neefektivní činnosti, nebo dokonce chyby. 

Obě firmy si spolupráci a její nastavení pochvalují. Christian Borghardt, Head of contract logistics ze společnosti babymarkt.de je se službami společnosti Geis spokojen: „Velmi oceňujeme profesionální přístup a řešení společnosti Geis. Díky jejich efektivním technologiím, flexibilitě a v neposlední řadě profesionalitě jsme schopni plynule a včas dodávat našim zákazníkům po celé Evropě.“ To potvrzuje i Aleš Ležal, Site Manager společnosti Geis Solutions CZ: „Vážíme si takového partnera, kterého jsme našli v babymarkt.de. I když je tento projekt co do počtu položek nadstandardní, daří se nám optimalizovat naše služby ke spokojenosti zákazníka.“

Cesta zboží

Denně ze skladu u Chomutova odchází, dle sezóny, mezi 2 500 a 6 500 zásilek. Každý picker v části skladu s menším zbožím dokáže zároveň pickovat až dvanáct objednávek do dvanácti boxů. A to i díky moderní obrázkové technologii. Skener mu totiž navrhuje optimální trasu k jednotlivým produktům a zároveň mu nabízí obrázkovou nápovědu, aby snadněji poznal, jak dané zboží vypadá. Proces je díky tomu rychlejší. Podle toho, zda a jaké další produkty jsou v objednávce, přidává se do boxu během jeho cesty skladem další zboží třeba i v jiném patře, kam box automaticky přemístí válečková dráha. Velké zboží se do boxů, které se pohybují válečkovým dopravníkem nedává, ale pickuje se samostatně v regálech.

Správně zabalit

Pokud se zásilka pro jednoho příjemce skládá pouze z menších produktů, je box s nimi dopraven do jedné ze tří oblastí balení, která je výhradně určena pro menší zboží. Druhá oblast je zase jen pro zásilky, které obsahují pouze velké zboží. Pokud je v objednávce směs malého i velkého zboží, zásilka se konsoliduje a balí v třetí balicí oblasti. WMS sám vybere vhodnou krabici pro balení zásilky, aby ji pracovníci nemuseli složitě vybírat.

A poslat koncovému zákazníkovi

Po úspěšném zabalení zboží Geis zásilky předává dopravcům k distribuci koncovým zákazníkům. A to skoro do celé Evropy – od Španělska po Slovensko a od Skandinávie až po Itálii. I v České republice a na Slovensku je tento e-shop oblíbený, a tak zboží někdy neputuje nikterak daleko. A který produkt je prodejním hitem? To se sice v průběhu roku mění, ale stálicí je jídelní židle od norského výrobce.

Více informací na www.geis.cz

Zdroj
Geis

Přečtěte si také

Back to top button