Logistika a sklady

Společnost arculus se stala novým členem skupiny Jungheinrich

Jungheinrich AG se spojil se společností arculus GmbH, inovativní začínající firmou s vedoucí pozicí na trhu autonomních technologií. Cílem spojení je dosažení udržitelnosti prostřednictvím průkopnických automatizačních řešení přinášející zákazníkům vyšší efektivitu podnikání.

Společnost arculus – softwarová a robotická firma

Společnost arculus, založená v roce 2016, je softwarová a robotická firma, která se snaží o uskutečnění modulární výroby. Společnosti Jungheinrich a arculus sdílejí společné cíle, hodnoty a závazek zajistit zákazníkům snadné, rychlé a efektivní dosažení jejich cílů v oblasti automatizace.

Kompletní portfolio automatizace

Automatizace je jádrem strategie společnosti Jungheinrich a proto do ní i nadále investuje a inovuje ji. Přidáním arculee AMR (Autonomního Mobilního Robota) Jungheinrich rozšiřuje portfolio automatizačních řešení a umožňuje jejich využití v oblastech, jako je přeprava pod nákladem a vychystávání zboží na objednávku na bázi autonomních robotů. Jde zejména o využití ve spodních úrovních skladu.

Na základě standardizovaného rozhraní VDA 5050 poskytuje společnost arculus řídicí systém spravující AGV/AMR různých dodavatelů, což znamená, že je možné podporovat všechny způsoby využití automatizačních řešení se systémy od různých výrobců – to vše v jednom řešení.

Jungheinrich a arculus mají mnoho společných cílů

Dr. Lars Brzoska, CEO Jungheinrich AG: „Společně se společností arculus využíváme synergie růstu pro automatizovanou intralogistiku. Jedná se o novou kapitolu ve vývoji skladu budoucnosti.“ Kromě synergie německých společností se silnou reputací v oblasti inženýrství a uznávanými výsledky v oblasti výzkumu a vývoje se společnosti Jungheinrich i arculus zavázaly k dodržování vysokých standardů kvality a do centra svých aktivit staví požadavky zákazníků.

Spojení přináší společnosti arculus ještě větší sílu na její cestě automatizace, která je hnací silou přechodu světa na flexibilní, efektivní a udržitelný způsob výroby. Díky spolupráci budou zákazníci skupiny Jungheinrich těžit z kombinace rozšířeného portfolia mobilních robotů a globálních zdrojů, včetně poprodejních služeb, které splní jejich potřeby i v těch největších projektech. Dr. Fabian Rusitschka, CEO arculus GmbH: „Ve společnosti Jungheinrich jsme našli skvělou příležitost, jak pokračovat v celosvětovém přechodu na flexibilní, efektivní a udržitelný způsob výroby.“

Vlevo Dr. Lars Brzoska, CEO Jungheinrich AG, vpravo Dr. Fabian Rusitschka, CEO arculus GmbH

Společná cesta k automatizaci

Přidání robotů do intralogistického procesu zajišťuje novou úroveň flexibility, kontroly a vyšší efektivity. Rovněž podporuje neustálé zlepšování prostřednictvím zrychleného učení se. Pro zákazníky představuje spojení začínajícího lídra v oblasti robotizace se stabilitou důvěryhodné, dlouhodobě fungující a prověřené globální firmy, snadný přístup k inovacím bez rizika a výhodu automatizace z jednoho zdroje.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button