Logistika a sklady

Společnost P3 zahájila v PointParku Prague D1 výstavbu nového logistického centra pro Mountfield

PointPark Properties (P3), specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, zahájil v areálu PointPark Prague D1 výstavbu centrálního distribučního skladu a logistického centra na míru pro společnost Mountfield, jednoho z největších tuzemských prodejců zahradní techniky.

PointPark Properties (P3), specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, zahájil v areálu PointPark Prague D1 výstavbu centrálního distribučního skladu a logistického centra na míru pro společnost Mountfield, jednoho z největších tuzemských prodejců zahradní techniky. Projekt, jehož dokončení je plánováno na duben příštího roku, představuje poslední fázi výstavby logistického parku PointPark Prague D1. Po svém dokončení nabídne areál celkem 176 000 m2 pronajímatelných prostor.
 
Společnost Mountfield se rozhodla zkonsolidovat své lokální skladové kapacity do jednoho centrálního skladu v PointParku Prague D1, kde bude využívat ¾ z celkových 20 000 m2 prostor nové budovy, přičemž zbývajících 4 800 m2 staví P3 spekulativně pro budoucí možnost pronájmu.
 
„Očekáváme, že nový skladový systém přinese ještě vyšší efektivitu našich procesů, sníží náklady na přepravu a díky nejmodernějším technologiím použitým při výstavbě také zajistí úsporu režijních nákladů, zejména pak nákladů na energie,“ uvedla Jana Moravová, výkonná ředitelka společnosti Mountfield.
 
„Nová hala bude využívat například tepelně izolované můstky a inteligentní systém osvětlení doplněný zvýšeným počtem světlíků jako zdroje přirozeného světla,“ říká Tomáš Míček, Acquisition and Development Director P3, a dodává, „tyto prvky výrazně sníží provozní náklady Mountfieldu.“
 
Hala Mountfieldu je druhým projektem výstavby na míru, který společnost P3 letos staví v areálu PointPark Prague D1. Navazuje na distribuční centrum o velikosti 20 000 m2, které bylo postaveno pro společnost Yusen Logistics a které P3 předala této globální spediční a logistické firmě letos v červnu. P3 má povolení k další výstavbě skladových prostor o rozloze 590 000 m2 po celé Evropě.
 
„Rozhodnutí společnosti Mountfield umístit svůj centrální distribuční sklad do našeho PointParku Prague D1 je dáno prémiovou lokalitou parku a jeho dobrým napojením na evropské trhy. Potvrzuje to vzrůstající trend výstavby na míru ve střední a východní Evropě, která je způsobena nedostatkem kvalitních a dobře umístěných skladových prostor,“ komentuje Peter Bečár, výkonný ředitel P3 pro Českou republiku a Slovensko.
 
PointPark Prague D1, který se nachází poblíž Strančic přibližně 15 min od centra Prahy na exitu 15 dálnice D1, je považován za dopravní uzel spojující Českou republiku s celosvětovou logistickou sítí. Kromě společností Mountfield a Yusen Logistics patří mezi další klíčové nájemce také firmy Auto Kelly, DB Schenker, HOPI, PST a CLC. PointPark Prague D1, který v současné době zahrnuje čtyři skladové a distribuční budovy, nabízí nájemcům 24hodinovou recepci, kancelářské prostory a je dostupný městskou hromadnou dopravou. 
 

Přečtěte si také

Back to top button