Logistika a sklady

V CTParku Brno působí na ploše 12 500 m2 nový nájemce

Investice CTP do přípravy výrobního závodu pro společnost ABB dosáhla 10 miliónů eur.

Brněnský výrobní závod o ploše téměř 12 500 m2 rozšíří výrobní základnu této přední světové společnosti v oblasti energetiky a automatizace v České republice. Zaměstnání v něm nalezlo cca 200 lidí a vyrábět se zde budou součásti pro velmi vysoké napětí. Závod bude součástí globální sítě závodů, které dodávají komponenty pro plynem izolované rozváděče (GIS) ABB.
 
Pro společnost CTP je to již třetí spolupráce s ABB v České republice. Kromě Brna působí společnost také v nedalekém CTParku Modřice a také v CTParku Ostrava. „Věříme, že ABB v Brně nalezne vynikající zázemí pro své obchodní aktivity a že bude i nadále pokračovat naše dlouholetá úspěšná spolupráce,“ komentuje otevření závodu Remon Vos, generální ředitel CTP. Výrobky a služby ABB mají v České republice více než 40letou historii.
 
Společnost zde v současné době zaměstnává více než 3 300 lidí v osmi lokalitách a disponuje silnou výrobní základnou, do níž patří sedm výrobních závodů v Praze, Brně, Ostravě, Trutnově a Jablonci nad Nisou, čtyři výzkumná a vývojová centra a dvě inženýrská centra. V závodu v CTParku Brno má ABB k dispozici konstrukční, montážní a testovací prostory.
 

 

Přečtěte si také

Back to top button