Logistika a sklady

Valeo investuje do závodů

Valeo investuje do závodů. Valeo, globální lídr v oblasti mobility, rozšiřuje své působení v České republice investicí do svých výrobních závodů v Žebráku a Rakovníku.

Valeo tak bude schopno reagovat na silně rostoucí poptávku automobilek po svých produktech na chlazení baterií a po senzorech pro asistenční systémy. Nové budovy budou otevřeny v posledním čtvrtletí 2023.

Valeo investuje do závodů

Výkon elektromobilů, zejména s ohledem na jejich dojezd, silně závisí na bateriích, které jsou vysoce citlivé na změny teploty. Rychlé nabíjení generuje více tepla než standardní nabíjení a může zvláště zkrátit životnost baterií, pokud nejsou správně chlazené. Pro optimální životnost a výkon musí být teplota baterií udržována mezi 15 °C a 45 °C a to rovnoměrně napříč články.

Valeo je světovým lídrem v systémech tepelného managementu pro auta. Každý třetí elektromobil po celém světě je vybaveno technologií Valeo pro chlazení baterií. Díky konstrukčnímu řešení Valeo mají kapalinové kanály vynikající kontakt s články baterie, čímž zajišťují homogenní teplotu mezi články.

Pro uspokojení rostoucí poptávky se výrobní plocha továrny v Žebráku rozroste o 50 %. Na nových výrobních linkách se bude ročně vyrábět přes 260 000 modulů chlazení baterií – klíčových komponent pro elektromobily.

Valeo stojí i v čele revoluce autonomního řízení: hodnota objednávek na produkty ADAS (pokročilé asistenční systémy řidiče) se v roce 2022 ztrojnásobila a každé třetí vozidlo vyrobené po celém světě je vybaveno pokročilými asistenčními systémy a senzory od Valeo.

V Rakovníku umožní nová investice skupině Valeo nastartovat výrobu kamer pro systémy sledování bdělosti řidiče (driver monitoring system), řídících jednotek pro asistenční systémy a zvýšit objem výroby ultrazvukových senzorů pro automatické parkování. Kromě těchto nových montážních linek bude navýšena i kapacita vlastní výroby desek plošných spojů (PCB) do kamer a senzorů o deset nových plně automatizovaných SMT strojů.

Valeo působí v České republice od roku 1995, kdy otevřelo první pobočku v Rakovníku. Od té doby postavilo další čtyři závody: Žebrák v roce 2001, Humpolec v roce 2002, Podbořany v roce 2005 a druhou továrnu v Rakovníku v roce 2019. Závody vyrábějí systémy chlazení a klimatizace, včetně řešení nejnovější generace pro elektromobily, přední masky, komponenty pro hnací ústrojí a asistenční systémy řízení, včetně senzorů a kamer. Výzkumné a vývojové centrum v Praze založené v roce 2002 v současnosti zaměstnává 750 lidí. Dnes je Valeo jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu v České republice s téměř 4 500 zaměstnanci na svých šesti pobočkách.

Zdroj
Valeo

Přečtěte si také

Back to top button