Logistika a sklady

Za skvělými výsledky Pošta bez hranic stojí vysoké nasazení všech zaměstnanců

Hlavní strašákem e-shopů, a tím pádem i dopravců zásilek, byla dostupnost zboží. E-shopy se raději připravovaly měsíce dopředu, někteří už začátkem roku 2021, aby naplnily své sklady.

Ne všem se to povedlo, a to bylo poznat na růstu české e-commerce, která meziročně vzrostla jen o 14 %. Což je nejméně za posledních 10 let. Přes tento fakt se Poště bez hranic podařilo dosáhnout stanovených cílů. Do procesu zpracovávání zásilek se zapojili i zaměstnanci z kanceláří. Díky týmové spolupráci celé firmy se podařilo splnit termíny všech dopravních partnerů a dodat zásilky do Vánoc.

Přečtěte si také

Rekordní objem dopravy

Pošta bez hranic splnila svůj plán. Za kalendářní rok 2021 zpracovala 3 560 000 zásilek a obratově dosáhla na 426 milionů Kč. Uvedený počet zásilek znamená mj. 6400 tun v celkové váze. Tyto zásilky prošly depy v Praze, Zlíně, polském Těšíně a maďarské Tatabanyi. V nejhektičtějším dni minulého roku se pouze ve zlínském centrálním depu zpracovalo přes 32 000 zásilek, které mířily do všech států Evropské Unie.

Obětavé nasazení všech zaměstnanců: Lidé z kanceláří pomáhali v depu

Přestože COVID-19 už neohrožoval dopravce tak, jako minulý rok, bojovali zásilkoví dopravci s onemocněními nebo karanténami řidičů. Zlínská firma proto na poslední 2 měsíce personálně posílila a do pracovního procesu na zpracování zásilek se zapojili i lidé z kanceláří. „Takové množství zásilek, a především denní maxima, jsme byli schopni pokrýt především díky lidem v našem týmu. Díky tomu jsme byli schopni splnit termíny všech evropských dopravních partnerů, kteří garantovali doručení do Vánoc,“ říká Pavel Vyoral, CEO Pošty bez hranic, www.postabezhranic.cz.

Týmový duch pomohl překonat veškeré překážky

COVID-19 ale neohrožoval jen řidiče. V riziku byla téměř celá firma, a tak nebylo o zajímavé životní situace nouze. Zaměstnanci si vzájemně dováželi nejen IT techniku, aby mohli pracovat odkudkoliv, ale někdy i jídlo a základní potřeby, když uvízli v karanténě.

Roční souhrn
▪ 20 mil zásilek / od vzniku firmy
▪ 3,6 mil zásilek / rok 2021
▪ 6400 tun zásilek v roce 2021
▪ bezmála 5 milionů najetých kilometrů
▪ 426 mil. Kč obrat
▪ 200 zaměstnanců celkem
Předvánoční špička v číslech
▪ 14. 12. 2021 rekordních 32 600 zásilek
▪ 32 000 balíků / den ve špičce
▪ 92 lidí / den / DEPO
▪ 50 řidičů na cestách

Trend a směr pro rok 2022

Pošta bez hranic se plánuje posouvat i v novém roce. „Plánujeme zdravý růst, už nejde o to růst ve stovkách procent, ale cíleně zvyšovat efektivitu současné služby, kterou chceme budovat s maximálním ohledem na kvalitu. Když to vyjádříme číselně, míříme na 3,8 mil. zásilek do zahraničí a 500 milionů v obratu. Zároveň plánujeme rozšiřovat nabídku služeb současných dopravců a určitě zavedeme i nové dopravce, všechno záleží na poptávce e-shopů. Právě naši zákazníci určují náš směr,” dodává Pavel Vyoral, CEO Pošty bez hranic, www.postabezhranic.cz.

Pavel Vyoral, CEO Pošty bez hranic

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button