Zprávy

DKV BOX EUROPE absolvuje poslední fázi testů

Mýtný box DKV BOX EUROPE, který má v budoucnu umožnit úhradu a vyúčtování všech mýtných poplatků v Evropě, absolvuje v těchto dnech poslední fázi testů u belgického provozovatele mýtného systému Viapass.

Testováno je několik tisíc boxů zákazníky DKV v celé Evropě. Kromě údajů o transakcích jsou kontrolovány a testovány také všechny procesy související s boxem, například nouzový stav nebo zákaznická podpora.

Jako první zkušební zákazník v Belgii obdržela mýtné boxy belgická spedice Vervoer Engelbosch. Dopravní společnost bude boxy DKV BOX EUROPE používat ve svých vozidlech zpočátku v rámci vnitrostátní dopravy. „Máme velkou radost, že již brzy budeme mít mýtný box, který pokryje více zemí. Pro každodenní nákladní dopravu je to velká úleva. Připojení nových zemí do systému bude navíc velmi snadné,“ říká ředitel Michel Engelbosch.

První zkušenosti s boxy má také poskytovatel logistických služeb nizozemská společnost Don Trucking: „DKV BOX EUROPE výrazně zjednoduší procesy ve firmě spojené s mýtem. V současné době musíme provádět registrace pro každou zemi zvlášť, což obnáší vytváření řady účetních položek a stohy papírování. V budoucnu půjde vše prostřednictvím jednoho internetového portálu a jedné palubní jednotky. Instalace je navíc naprosto jednoduchá. U prvního boxu zabrala maximálně 15 minut,“ říká Darek Hejnicki, provozní ředitel firmy Don Trucking. „Díky DKV BOX EUROPE budeme schopni fakturovat rychleji a s větší přesností,“ dodává Don de Jong, zakladatel společnosti Don Trucking.

Mýtné boxy DKV BOX EUROPE lze objednávat již od května 2018 prostřednictvím internetového formuláře. Belgické mýtné se stane pravděpodobně od čtvrtého čtvrtletí 2018 prvním mýtným systémem, v němž bude možné zaznamenávat a vyúčtovávat poplatky za použití silnic prostřednictvím mýtného boxu DKV BOX EUROPE. Německé mýtné by mělo následovat na začátku roku 2019. Na jaře 2019 se připojí tzv. země DSRC (Rakousko, Francie, Španělsko, Portugalsko). Brzy poté se má přidat také Itálie. Od roku 2019 je v plánu vyúčtovávat mýtné poplatky prostřednictvím mýtného boxu DKV BOX EUROPE také za jízdu po mostech Øresund a Storebælt ve Skandinávii.

„Zákazníci DKV se mohou do mýtných systémů postupně přidávaných zemí komfortně zaregistrovat po internetu. Nově požadované země si pak nechají pro mýtný box aktivovat prostřednictvím konfigurace s bezdrátovým přenosem, bez ohledu na to, kde se vozidlo v Evropě právě nachází,“ doplňuje Ondřej Pavlík, regionální ředitel DKV Euro Service pro východní Evropu.

Přečtěte si také

Back to top button