Zprávy

Euro NCAP 2015: Nový Touran je nejlepší ve své třídě

Nový Touran byl nezávislou organizací Euro NCAP oceněn jako nejbezpečnější kompaktní MPV. Touran se tak řadí mezi nejlepší vozidla v oblasti pasivní bezpečnosti, která byla testována v roce 2015.

Již v září 2015 obstála nejnovější generace oblíbeného rodinného MPV v náročných nárazových testech Euro NCAP a obdržela nejvyšší pětihvězdičkové ocenění. Do celkového hodnocení se přitom počítaly výsledky ze čtyř dílčích oblastí: ochrana dospělých cestujících, ochrana dětí, ochrana chodců a asistenční systémy.
 
Organizace Euro NCAP v roce 2015 opět zpřísnila kritéria svých testů. Oblast ochrany cestujících získala ještě více na významu po zavedení nové nárazové zkoušky celou přídí vozidla do nedeformovatelné překážky. Nejen v ní, ale i ve všech dalších náročných testech si nový Touran vedl znamenitě, čímž se zařadil mezi nejbezpečnější automobily v Evropě. Svůj podíl na tom má mimo jiné optimalizovaný skelet karoserie v kombinaci se sériově dodávanými systémy, jako je elektronicky řízený stabilizační systém ESC s podporou řízení při ztrátě stability, včetně ABS a multikolizní brzdy. To vše s využitím modulární platformy MQB.
 
Mimořádnou roli hraje také systém preventivní ochrany cestujících, který dokáže vhodnými zásahy minimalizovat intenzitu případného nárazu. Kromě automatického napnutí bezpečnostních pásů rozpozná systém případný smyk vozidla a samočinně uzavře okna a střešní okno. Tím je zaručena nejlepší možná ochrana cestujících systémem hlavových a bočních airbagů.
 
Euro NCAP zveřejňuje každý rok seznam vozidel s nejlepšími výsledky. V roce 2015 bylo náročným testům Euro NCAP podrobeno celkem
40 modelů od různých výrobců automobilů.

Přečtěte si také

Back to top button