Letecká doprava

Bezpapírové logistické linky

Bezpapírové logistické linky. V době digitální transformace a důrazu na environmentální odpovědnost je snižování spotřeby papíru i zefektivňování provozu stále důležitější. Společnosti Kuehne+Nagel a Lufthansa Cargo proto zavádějí projekt „bezpapírových linek“ spojujících Evropu s Asií.

Cílem tohoto kroku je odstranit zbytečnou zátěž spojenou s fyzickou dokumentací a zároveň optimalizovat celý proces letecké přepravy, což přináší výhody nejen v oblasti provozní efektivity, ale povede také k vyšší udržitelnosti.

První 100% bezpapírovou linkou se stala během pilotní fáze projektu trasa Německo-Hongkong. V plánu je dále rozšiřovat plně digitální provoz a vytvořit komplexní „zónu bez papíru“ pro přepravu nákladu mezi Evropou a Asií.

Kuehne+Nagel a Lufthansa Cargo věří, že společná iniciativa má potenciál transformovat odvětví nákladních leteckých přeprav. „Bezpapírové zpracovávání objednávek má pozitivní přínos – především šetří čas a zvyšuje efektivitu. Čistě digitálně proces také umožňuje další automatizaci a maximalizuje transparentnost i kvalitu dat pro naše zákazníky po celém světě. V Kuehne+Nagel jsme odhodláni dále digitalizovat odvětví nákladní letecké přepravy,“ říká Kolja Mahler-Wingen, viceprezident pro provoz letecké logistiky Kuehne+Nagel v Německu.

„Tento projekt má velký potenciál, protože motivuje všechny zúčastněné strany zvyšovat efektivitu odbavování, dostupnost a transparentnost dat v celé logistické síti. Eliminace papírové dokumentace výrazně zjednodušuje objednávky a zkracuje dobu jejich zpracování. Jedná se však pouze o první krok k plně digitalizované budoucnosti letecké nákladní přepravy, brzy se zaměříme také na oblast doprovodné dokumentace pro speciální náklad,“ doplňuje Dr. Jan-Wilhelm Breithaupt, viceprezident divize Global Fulfillment Management v Lufthansa Cargo.

Zdroj
Kuehne+Nagel

Přečtěte si také

Back to top button