Letecká doprava

Impuls pro mezinárodní obchod přichází s expanzí Emirates SkyCarga do Jižní Ameriky

Zahájení linky Dubaj – Rio de Janeiro – Buenos Aires přinese větší obchodní příležitosti mezi Brazílií a Argentinou a městy po celém Středním východě, v Asii a Evropě.

 Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, jedné z nejrychleji rostoucích mezinárodních leteckých společností, zvýšila svoji přítomnost v Jižní Americe s cílem uspokojit rostoucí poptávku po letecké přepravě mezi Spojenými arabskými emiráty a globální sítí společnosti.
Po zahájení denní osobní dopravy z Dubaje do Rio de Janeira a Buenos Aires dne 3. ledna je nyní Emirates SkyCargo schopné propojit také obchodní příležitosti tří destinací v Jižní Americe s dalšími více než 100 destinacemi.
 
Kromě kapacity prostoru, který je k dispozici ve 14 letadlech osobní dopravy týdně mezi Dubají a Rio de Janeirem – Buenos Aires, nabízí také nákladový prostor v rámci 14 letů, které jsou vypravovány každý týden mezi Dubají a největším městem Jižní Ameriky Sao Paulem. Kapacita na těchto dvou linkách – obě jsou operovány letounem Boeing 777-300ER – je dále posílena nákladní linkou Emirates SkyCarga do Sao Paula třikrát týdně, což představuje dalších 620 tun kapacity v letounu Boeing 777Fs.
„Nový přímý let společnosti Emirates zvýší obchodní vazby nejen se SAE, ale také s hlavními partnery Jižní Ameriky na Dálném východě, mezi něž patří Čína, Hong Kong a Japonsko, a také s mnoha místy po celé Evropě,“ řekl Robert Siegel, ředitel obchodu Carga pro Evropu a Ameriku.
 
„Toto nové letecké propojení do dvou nejvíce ekonomicky pulzujících měst v Jižní Americe představí mnoho nových podnikatelských příležitostí a posílí závazky Emirates SkyCarga vůči trhu a vůči rušným obchodním cestám mezi SAE a Jižní Amerikou,“ dodal Siegel.
„Počítáme také se stimulací obchodu mezi Rio de Janeirem a Buenos Aires, zejména ve farmaceutickém průmyslu a u automobilových dílů – a jelikož je Emirates jediným provozovatelem široko-trupých letadel pro obě destinace, přinášíme také další možnosti pro nákladní trh.“ Podle údajů Arabsko-Brazilské obchodní komory dosáhl brazilský vývoz do zemí Blízkého východu 13,8 miliardy USD v roce 2011, což představuje nárůst o 22% oproti roku 2010. Vývozy do Spojených arabských emirátů dosáhly hodnoty 2 miliard USD, což představuje nárůst o 19% oproti předchozímu roku. Brazilský dovoz z Blízkého východu také zaznamenal významný růst. Dosáhl výše 9,3 miliardy USD, což znamená navýšení o 44% oproti předchozímu roku.
 
Podle údajů Arabsko-Argentinské obchodní komory dosáhl vývoz z Argentiny do zemí Perského zálivu hodnoty 877 mil. USD v roce 2011 (leden až září), což představuje nárůst o 13% oproti stejnému období v roce 2010, zatímco dovoz z Perského zálivu dosáhl ve stejných měsících výše 74 mil. USD. Vývoz do Spojených arabských emirátů dosáhl výše 280 miliónů USD a dovoz ze Spojených arabských emirátů byl ve výši 28 milionů USD v období od ledna do září 2011.
 

A jelikož je nová linka Emirates SkyCarga jedinou non-stop linkou z Rio de Janeira na Blízký východ – a nejrychlejší cestou do Asie – očekává se také navyšování obchodu z dalších jihoamerických zemí. Emirates SkyCargo může propojit obchodní sítě Jižní Ameriky s 19 destinacemi Dálného východu a Oceánie a dalšími 20 v Africe. Zde je také velký potenciál, zejména v Angole, do níž bude směřovat značná část spotřebního zboží. Očekává se, že mezi hlavní položky brazilského vývozu budou patřit chemikálie, farmaceutické výrobky, čerstvé ovoce a ryby, které budou dováženy do Spojených arabských emirátů, ale i po celé Evropě, např. do Francie, Itálie, Německa, Portugalska a Spojeného království, zatímco Hong Kong a Čína budou klíčovými obchodními partnery na Dálném východě.

 
V opačném směru by měly být hlavními komoditami dováženými do Rio de Janeira náhradní díly z ropy a zemního plynu a elektronika a její části, a to především z evropských zemí jako je Itálie, Francie, Německo, Španělsko a Spojené království, a také z Číny a Japonska na Dálném východě. Síť společnosti Emirates se neustále rozšiřuje a bude dále posílena Harare a Lusakou, které se dne 1. února stanou 21. a 22. africkou destinací, čímž celkový počet dosáhne 120 destinací v 72 zemích.
 
Linka EK 247 bude odlétat z Dubaje denně v 7:10, na mezinárodním letišti Rios Antonio Carlos Jobim přistane v 15:37. Z Ria odletí v 17:23 a přistane na mezinárodním letišti Ministro Pistarini (Ezeiza) v Buenos Aires v 19:30. Zpáteční let EK 248 z Buenos Aires odletí v 21:30, přistane v Riu v 1:23 následující den. Letadlo odletí z Ria v 3:10 a přiletí do Dubaje v 22:50.
 

Přečtěte si také

Back to top button