Letecká doprava

Kuehne+Nagel pronajala Antonov pro pomoc Ukrajině

Kuehne+Nagel pronajala Antonov pro pomoc Ukrajině. Poté, co skupina Kuehne+Nagel oznámila svůj závazek poskytnout Ukrajině pomoc ve formě logistických služeb v hodnotě 10 milionů švýcarských franků, se tým Emergency & Relief Logistics se sídlem v dánské Kodani spojil s velkými humanitárními organizacemi a rychle zorganizoval pomocnou misi.

Jean-Cédric Meeùs, šéf globální dopravy v oddělení zásobování UNICEF, říká: „Jedná se o aktuálně nejrychleji eskalující humanitární krizi na světě. Pohotovost, s jakou reagujeme, je proto rozhodující. Vzhledem k tomu, že vzdušný prostor nad Ukrajinou zůstává uzavřen pro civilní lety, umožnil nám tento bezplatný charterový let přepravit obrovské množství životně důležitých zásob během několika hodin do Polska, odkud dále putovaly na Ukrajinu.“

Kuehne+Nagel pronajala Antonov pro pomoc Ukrajině

Z emirátu Šardžá ve Spojených arabských emirátech 29. března vzlétl ukrajinský Antonov An-124, jedno z největších nákladních letadel na světě, a přepravil 111 tun pomoci ze skladu UNICEF v Dubaji ještě téhož dne do Polska. Zboží bylo poté převezeno kamiony na Ukrajinu.

Dr. Detlef Trefzger, generální ředitel společnosti Kuehne+Nagel International AG, říká: „Díky našemu dlouholetému a důvěryhodnému partnerství s UNICEF jsme mohli tuto pomoc pro Ukrajinu velmi rychle připravit. Je velice symbolické, že jednu z největších dodávek humanitární pomoci můžeme uskutečnit právě ukrajinským letounem Antonov. Jsem vděčný našim partnerům, zúčastněným stranám a všem kolegům z Kuehne+Nagel, kteří podporují náš závazek vůči ukrajinskému lidu.“

Kolegové napříč skupinou Kuehne+Nagel podporují Ukrajince prostřednictvím probíhající interní iniciativy jak v kancelářích, tak ve skladech po celém světě. Na naše týmy se při přepravě darů rovněž spoléhá řada zákazníků. 

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button