Motorismus

Dunlop rozšiřuje portfolio

Dunlop rozšiřuje portfolio. Dunlop nabízí novinky v podobě celoročních pneumatik Dunlop Econodrive AS a zimních Dunlop Econodrive Winter.

Oba nové produkty rozšiřují stávající řadu pneumatik pro LUV Dunlop Econodrive, jež zahrnuje letní pneumatiky Dunlop Econodrive a Dunlop Econodrive LT. Díky tomuto rozšíření portfolia může Dunlop se svou dosud nejkonkurenceschopnější řadou produktů účinně konkurovat v segmentu hodnotných pneumatik pro lehká užitková vozidla.  

Posílení nabídky značky pro lehká užitková vozidla bylo motivováno výsledky průzkumu trhu s prognózou nárůstu tržního segmentu hodnotných pneumatik pro lehká užitková vozidla do roku 2028 o 9,3 %.

Pneumatiky Dunlop Econodrive AS a Dunlop Econodrive Winter budou v prodeji v 17, respektive v 19 nových rozměrech, vhodných pro nejoblíbenější modely LUV.  

Dunlop Econodrive AS

Pneumatiky Dunlop Econodrive AS zahrnují technologická řešení, která dodávají lehkým užitkovým vozidlům vysokou výkonnost v široké škále různých pracovních využití, vysoký kilometrový proběh a dlouhou životnost.  

Vysoký počet záběrových hran a nová běhounová směs zlepšují přilnavost a brzdné vlastnosti na mokrém povrchu. Kilometrový proběh prodlužuje hluboký dezén běhounu, ideální pro celoroční provoz. 

Jako celoroční pneumatiky byly Dunlop Econodrive AS navrženy pro provoz v široké škále různých podmínek. Díky nové robustní konstrukci jsou ideální volbou pro nejnáročnější druhy dopravy.

Dunlop Econodrive Winter

Dunlop vyvinul dezén běhounu s výrazným uspořádáním do tvaru písmene „V“, který zlepšuje odvod vody a zajišťuje spolehlivou ovladatelnost. Středové dezénové drážky účinně zachycují sníh a zvyšují tak přilnavost při jízdě po zasněžené vozovce.  

Bloky běhounu pneumatiky jsou vyztuženy spojovacími můstky, což zvyšuje tuhost pneumatik, snižuje otěr a prodlužuje kilometrový proběh.  

Sonia Leneveu, ředitelka marketingu osobních pneumatik Goodyear v Evropě, k tomu uvedla: „Jsme hrdí na to, že investujeme do segmentu lehkých užitkových vozidel našeho portfolia a doplňujeme jej o řadu vysoce kvalitních produktů s mnoha skvělými vlastnostmi. Tento segment trhu čeká nárůst a značka Dunlop je připravena tohoto trendu využít. S ucelenou řadou LT, která zahrnuje letní, celoroční a zimní pneumatiky, můžeme nabízet vhodnou výbavu pro každého řidiče.“ 

Zdroj
Dunlop
Back to top button