Motorismus

Pneumatiky z PET láhví

Pneumatiky z PET láhví. Continental začal ve výrobě vybraných modelů pneumatik používat materiál z recyklovaných PET lahví. S pomocí technologie ContiRe.Tex vyrábí německá společnost ve vybraných rozměrech letní pneumatiky EcoContact 6, PremiumContact 6 a celoroční pláště AllSeasonContact. V České republice budou dostupné od druhého kvartálu roku 2022.

V oblasti automobilové dopravy lze snižovat dopad na životní prostředí i výběrem správných pneumatik. Nejde přitom jen o obutí, které dokáže snižovat spotřebu pohonných hmot, ale také o produkty, vyrobené z udržitelných materiálů. Pilotní zařazení technologie ContiRe.Tex do sériové produkce znamená pro Continental velký mezník na cestě k dosažení uhlíkové neutrality a také splnění cíle: do roku 2050 používat ve výrobě výhradně udržitelné materiály,“ říká Magda Nagy, ředitelka Divize marketing ve společnosti Continental Barum s.r.o.

Přečtěte si také

Pneumatiky z PET láhví

Technologie ContiRe.Tex je založena na tzv. upcyklaci (zhodnocení) opětovně zpracovaného polyesteru získaného z PET lahví. Výhodu nově vzniklého materiálu, který nahrazuje tradičně používaná vlákna, je jeho trvalá udržitelnost. Jeho použití zároveň nijak neovlivní ani výkonost, ani bezpečnost pneumatik. Laboratorní testy i testy pneumatik prokázaly, že vlákna ContiRe.Tex mají stejnou kvalitu, pevnost v tahu, tepelnou stabilitu a další vlastnosti jako dosud používaný materiál. Společnost Continental tímto naplňuje svůj cíl do roku 2050 – používat při výrobě pneumatik výhradně udržitelné materiály, čímž mimo jiné podporuje své úsilí o dosažení cirkulární ekonomiky.

Všechny pneumatiky vyrobené technologií ContiRe.Tex, představené v minulém roce, nesou na bočnici speciální logo. To poukazuje na skutečnost, že pláště obsahují recyklované materiály. Na výrobu jedné sady pneumatik se spotřebuje přibližně 40 PET lahví. Přesné množství recyklovaného materiálu závisí na typu a velikosti pláště.

V současné době se pneumatiky Continental, obsahující upcyklovaný materiál, vyrábějí v závodě v portugalském Lousadu. S využitím polyesteru získaného z PET lahví zde vznikají vybrané rozměry letních plášťů EcoContact 6, PremiumContact 6 a celoročních AllSeasonContact.

Na českém trhu budou pneumatiky Continental, vyrobené technologií ContiRe.Tex, v prodeji exkluzivně na portálu PNEUBOSS.CZ od druhého kvartálu roku 2022.

Jsme opravdu rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout pláště Continental, které obsahují materiál z recyklovaných PET lahví. Počet motoristů, pro které je při nákupu rozhodujícím faktorem ekologie, neustále přibývá. Věříme, že se pneumatiky s revoluční technologií ContiRe.Tex brzy stanou velmi oblíbenými,“ dodává Petr Marek, zástupce společnosti TASY, která provozuje internetový obchod PNEUBOSS.CZ.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button