Motorismus

Společnost SAGA Mercedes-Benz 

Společnost SAGA Mercedes-Benz. Automobilový průmysl prochází transformací. Značka Mercedes-Benz posiluje své klíčové kompetence jako výrobce luxusních automobilů se zaměřením na elektrifikaci a automobilový software.

V této souvislosti průběžně vyhodnocuje současné a možné budoucí nastavení prodeje v České republice včetně rozvoje autorizované prodejní a servisní sítě, vždy s ohledem na potřeby trhu a budoucí výzvy.

Přečtěte si také

Mercedes-Benz uzavřel dohodu s mezinárodní společností SAGA Mercedes-Benz o prodeji dealerství v Praze na Chodově a ve Stodůlkách. Při výběru nového majitele byl kladen důraz na dlouhodobý ekonomický úspěch, pokračování provozu dle standardů Mercedes-Benz, zajištění co nejlepšího zákaznického servisu a také sociální odpovědnost za zachování pracovních míst. 

Společnost Mercedes-Benz PRAHA byla vybudována jako součást vlastní prodejní sítě automobilky Mercedes‑Benz. V obou pražských pobočkách probíhá prodej a servis osobních a užitkových vozidel, na Chodově se rovněž nachází exkluzivní salon AMG Performance Center značky Mercedes-AMG. 

SAGA Mercedes-Benz bude s 277 zaměstnanci pokračovat v autorizovaném prodeji a servisu kompletní řady osobních a dodávkových automobilů Mercedes-Benz. V roce 2022 prodala společnost Mercedes-Benz PRAHA 2477 nových vozidel, 390 použitých vozidel a dosáhla obratu 4,6 miliard Kč. Mercedes-Benz je dlouhodobě nejprodávanější prémiovou značkou v České republice. 

Společnost SAGA byla založena Mauricem Chabotem a má rozsáhlé zkušenosti v oboru od roku 1971. Ronan Chabot se ke společnosti SAGA připojil koncem 80. let a později založil skupinu RCM. Ta pokračovala akvizicí sítě prodejních míst Mercedes-Benz ve Francii, Švýcarsku a Belgii. Česká republika se stává čtvrtou zemí a první ve střední Evropě, kde bude SAGA Mercedes-Benz působit.

V roce 2023 očekává skupina RCM se značkami Mercedes-Benz (osobní automobily, užitkové vozy, nákladní vozidla), Toyota-Lexus a Porsche a také i se značkami lodí Beneteau, Azimut, obrat ve výši 2,2 miliardy eur. RCM zaměstnává v EU a Švýcarsku více než 3050 lidí.

Zdroj
SAGA

Přečtěte si také

Back to top button