Různé

Společnost Kärcher loni v Česku dosáhla obratu 747 milionů korun

Výrobce čisticí techniky Kärcher oznámil, že za loňský rok dosáhl globálního obratu 2,578 miliardy euro (téměř 69 miliard korun), nejvyššího ve své historii. V České republice loni zaznamenal obrat ve výši téměř 750 milionů korun. Růst táhl i zájem o paročističe.

„Prodeje v prvním pololetí rostly rychleji také díky pandemii covid-19 a větší poptávce po čisticí technice hlavně z řad domácností. Dvojnásobně například vzrostla poptávka po paročističích, které nejen odstraní nečistoty, ale dokáží zlikvidovat většinu běžných bakterií a obalených virů,“ Milada Skutilová, jednatelka české pobočky Kärcher.

Kärcher se v České republice vedle koncových zákazníků zaměřuje i na firemní sektor, kde poskytuje řešení na míru jednotlivým průmyslovým odvětvím, jako jsou kancelářské budovy, retail, hotely a restaurace, doprava, logistika, automotive, stavebnictví, zemědělství, zdravotnictví i výrobní průmysl.

Jenom za loňský rok uvedla společnost Kärcher na trh 150 nových produktů, což je nejvíce v historii společnosti za jediný rok. Celosvětově má zaregistrováno 624 patentů. „Jako firma stavíme na silné tradici, ale zároveň jsou pro nás klíčové inovace. Proto i v budoucnosti se budeme snažit vynikat vynalézavostí, špičkovým výkonem a inovativními řešeními problémů,“ říká Milada Skutilová.

Na celém světě společnost zaměstnává 13,5 tisíce lidí. Obrat v Česku činil v roce 2010 234 milionů korun, letos již firma plánuje atakovat hranici 800 milionů koruin. Česká pobočka zaměstnává 100 lidí.

Společnost založil v roce 1935 německý inženýr Alfred Kärcher a za dlouhou historii se firma prosadila v segmentu čisticích strojů jak pro profesionální použití, tak i pro koncové zákazníky a jejich domácnosti. Firma si stále i při své velikosti zachovává charakter rodinné společnosti. Potomek zakladatelů Alfreda a Irene Kärcherových Johannes Kärcher je druhou generací vlastníků a pravidelně zastoupení po světě navštěvuje.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
Tisková zpráva
Back to top button