Silniční doprava

ARRIVA převzala nová vozidla

ARRIVA převzala nová vozidla pro Olomoucký kraj. Společnost KAR group, a.s. předala společnosti ARRIVA autobusy a.s. pět nových, bezbariérových autobusů Iveco Crossway Low Entry ve dvou délkových kategoriích: 3 ks autobusů v délce 12,2 m a 2 ks v délce 10,8 m. Autobusy jsou určeny pro linkovou přepravu osob v Olomouckém kraji.

Autobusy byly předány předsedou představenstva společnosti KAR group, a.s. Ing. Lubošem Cekrem a manažerem prodeje paní Danou Schwarzovou, za účasti obchodního zástupce výrobce vozidel, společnosti Iveco Czech Republic, pana Jana Svobody.  Za společnost ARRIVA autobusy a.s., si vozidla převzali Ing. Jindřich Poláček, předseda správní rady; provozní ředitel Jaroslav Homola a správce vozového parku Miroslav Halász. 

Přečtěte si také

„Společnosti skupiny ARRIVA jsou v České republice dlouhodobě lídrem v inovacích a určování trendů oblasti vozidel hromadné přepravy osob. Naše nároky na vozidla pro městskou, příměstskou a dálkovou přepravu jsou velmi vysoké a jsme rádi, že jak výrobce Iveco Bus, tak jeho autorizovaný prodejce KAR group dokáží dodat komplexní řešení těchto potřeb“, řekl při převzetí vozidel Jindřich Poláček z ARRIVA autobusy a.s.

ARRIVA převzala nová vozidla

Slavnostního předání v areálu olomoucké provozovny společnosti KAR-mobil s.r.o. se zúčastnila také Ing. Kateřina Suchánková, ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje a pan Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro dopravu, sport a volný čas. 

„Kvalita, efektivní provoz a moderní vozidla respektující pohodlí a bezpečnost cestujících i přísné legislativní normy nejen v oblasti emisí jsou v rámci řešení dopravy obyvatel významnými kvalitativními hodnotícími parametry. Proto je pro nás předání nových vozidel pro hromadnou dopravu důležitou událostí,“ říká Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje. „Také za krajského koordinátora jsme rádi, že v této složité době dokáží dopravci ve spolupráci s dodavateli plnit své závazky v oblasti obnovy vozového parku a držet tak sjednanou přepravní kapacitu“, dodává Ing. Kateřina Suchánková, ředitelka KIDSOK. 

Obě délkové varianty autobusů byly vyspecifikovány tak, aby splňovaly požadavky dopravního systému, ve kterém budou provozovány. Byl kladen důraz na vytvoření příjemného, funkčního a bezpečného prostředí nejen pro cestující, ale také pro řidiče, který za volantem tráví většinu svého pracovního času. Díky nízké podlaze přední částí vozidla mezi předními a středními dveřmi nabízí dodané autobusy rychlejší nástup a výstup cestujících. Snadný nástup osob s omezenou pohyblivostí, vozíčkářů i cestujících s kočárkem nám zajistí mechanická rampa u středních dveří. Autobusy splňují veškeré standardy pro handicapované cestující, jsou vybaveny také akustickým příslušenstvím pro nevidomé včetně tlačítky stop s popiskem v Braillově písmu. Cestující také jistě ocení USB sloty na nabíjení mobilních telefonů a elektronické informační panely. Tmavší zasklení pak v letních měsících dodává dobrou tepelnou pohodu a snižuje nároky na chlazení prostoru pro cestující. 

Řidič má k dispozici moderní pracoviště s robustními dvířky a zasklením. Pracoviště je prostorné, s lednicí, řidič má k dispozici samostatnou klimatizaci a vlastní přídavné topení. Všechny tyto prvky společně s modernizovaným ovládáním vozidla významně podporují soustředění řidiče na každodenně vykonávanou práci. 

Vozidla jsou vybavena motory Tector 6 o výkonu 320 koňských sil, s úpravou výfukových plynů HI-SCR, díky které plní nenovější verzi norem EURO VI. Kratší verze autobusu nabízí 35 míst, delší pak 43 míst. Obě verze mají plošinu na kočárek nebo invalidní vozík.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button