Silniční doprava

eActros pro DB Schenker

eActros pro DB Schenker. DB Schenker je prvním zákazníkem na světě, který do svého vozového parku převzal sériově vyráběný elektrický vůz Mercedes-Benz eActros. Společnost využije 19tunový nákladní vůz pro rozvoz zásilek ve městech. 

Už dnes DB Schenker nabízí bezemisní doručování z více něž 60 evropských terminálů. Vozy eActros rozšíří flotilu udržitelných vozidel DB Schenker o další elektromobil a významně tak přispějí k dosažení klimaticky neutrální logistiky.

eActros pro DB Schenker

První testování vozů Mercedes-Benz eActros začalo v roce 2020 v centru Lipska, kde vozy simulovaly CO2 neutrální provoz v praxi. S odhadovaným dojezdem 200 km dokázal eActros zvládnout všechny denní úkoly na jedno nabití. Baterie kamionu se pak každý večer dobíjely v dobíjecí stanici. Společnost DB Schenker také již přes rok využívá více než 40 nákladních vozidel FUSO eCanter v 11 evropských zemích – včetně Německa, Francie, Finska, Itálie a Španělska.

Jak fungují vozy eActros

Bateriový systém vozu eActros se skládá ze tří sad baterií, které mají využitelnou kapacitu přibližně 97 kWh. Technologickým zlatým hřebem elektrického nákladního vozu je pohonný systém, který tvoří pevná elektronická náprava se dvěma integrovanými elektromotory a dvoustupňovou převodovkou. Dva kapalinou chlazené motory generují stálý výkon 330 kW, který se může nárazově vyšplhat až na 400 kW. Elektrickou energii lze také získat zpět pomocí rekuperace. Energie vzniklá při brždění se vrací zpět do akumulátoru, kde ji vůz může využít k pozdějšímu pohonu. Vozidlo eActros lze nabíjet v napájecích stanicích s výkonem až 160 kW.

eActros pro DB Schenker

Nástavby pro modely Mercedes-Benz eActros, které využívá DB Schenker, vyrábí společnost SPIER. Vozy jsou vybaveny skříňovou nástavbou SPIER Athlet v provedení aeroform (délka: 7 300 mm, výška: cca 2 489 mm). V kombinaci se střešním spoilerem snižují profilové hrany a krytky, které se táhnou podél celé karoserie, celkový odpor vzduchu a zvyšují tak účinný dojezd vozu. Nástavba, která zvládne jak vysoké užitné zatížení, tak velký objem přepravovaného nákladu, je přizpůsobena potřebám zákazníků například z hlediska bezpečného zajištění nákladu.

Dále čtěte: DB Schenker urychluje elektrifikaci vozového parku díky spolupráci s Volta Trucks

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button