Silniční doprava

Elektrická nákladní Volva pro Maersk

Elektrická nákladní Volva pro Maersk. Společnost Volvo Trucks v Severní Americe získala objednávku na 110 nákladních vozidel Volvo VNR Electric od globální logistické společnosti Maersk. Dohoda navyšuje původní objednávku čítající 16 vozidel stejného modelu a představuje tak dosud největší uzavřený obchod elektrických nákladních vozidel Volvo.

Objednávku zadal Performance Team, součást Maersk Group, a dohromady to znamená, že pro Performance Team bude v provozu celkem 126 takových elektrických vozidel.  První elektrická nákladní vozidla budou v provozu ve 2. čtvrtletí 2022, nasazení všech 126 nákladních vozidel je naplánováno na první čtvrtletí roku 2023.

Elektrická nákladní Volva pro Maersk

Elektrická nákladní Volva třídy 8 se budou používat v Kalifornii pro různé přepravní úkoly, budou sloužit pro zajištění přepravy při odvodnění přístavů a pokrývat ​​distribuční trasy mezi sklady. Volvo VNR Electric má provozní dojezd až 440 km a akumulaci energie až 565 kWh. Vozidla lze nabít na 80 % za 90 minut se šesti-bateriovou a za 60 minut se čtyř-bateriovou verzí nabíjení. Volvo VNR Electric se vyrábí v továrně Volvo Trucks v New River Valley ve Virginii, který je výhradním výrobcem všech nákladních vozidel Volvo v Severní Americe. 

50 % podíl elektrických vozidel do roku 2030

Celosvětově si společnost Volvo Trucks stanovila ambiciózní cíl, že do roku 2030 bude 50 % všech prodávaných nákladních vozidel elektrických. Volvo Trucks bylo v roce 2021 lídrem na trhu těžkých elektrických nákladních vozidel v Evropě s tržním podílem 42 % a má vedoucí postavení také v Severní Americe. S celkem šesti modely elektrických nákladních vozidel ve výrobě od letošního roku má Volvo Trucks nejkomplexnější elektrickou nabídku v celosvětovém přepravním průmyslu, která zahrnuje vše od městské distribuce a svozu odpadu až po stavební a regionální přepravu.

Čtěte také: Volvo Trucks je lídrem na trhu elektrických nákladních vozidel v Evropě

Přečtěte si také

Back to top button