Silniční doprava

Goodyear uvádí Powerload pneumatiky

Goodyear uvádí Powerload pneumatiky. Společnost Goodyear uvádí na trh novou řadu pneumatik Powerload, s níž hodlá pomáhat při zvyšování produktivity, životnosti a nákladově efektivního provozu kompaktních kolových nakladačů a malých grejdrů, po kterých je v celém světě díky zvyšování počtu stavebních a rozvojových projektů stále větší poptávka.  

Tato technika představuje nový, vysoce konkurenční trh, na nějž jednotliví výrobci přinášejí stále nové technologie, aby uspokojili poptávku po efektivnějším, ale také ekologičtějším provozu. V podobě nové řady Powerload jim Goodyear nabízí pneumatiky doplněné o významné moderní technologie, které byly speciálně navrženy jako odpověď na potřeby kompaktních kolových nakladačů a malých grejdrů.

Přečtěte si také

Kompaktní stroje tohoto typu se obvykle využívají ve stavebnictví, při nakládce materiálů, logistické podpoře, v zemědělství a při terénních úpravách. Klíčovou charakteristikou jejich pneumatik tedy musí být všestrannost. Vzhledem k dlouhé době, kterou v této technice tráví řidiči, je dalším důležitým faktorem pohodlí obsluhy, a spolu s ním také dobrá trakce a vysoká odolnost. 

Goodyear uvádí Powerload pneumatiky

Pneumatiky Goodyear Powerload zahrnují novou technologii Smooth Guard, včetně extra silné, hladké vrstvy pryže v oblasti ramen a bočnice. Tato pokročilá technologie pneumatikám nové řady propůjčuje maximální robustnost a zvyšuje jejich odolnost vůči řezným ranám a poškození kostry. Vedle toho Goodyear u nové řady posílil také konstrukci bočnic pneumatik, což zvyšuje stabilitu a usnadňuje ovladatelnost strojů. Nová řada stabilizuje lopatu nakladače při nakládání a nabízí tak provozovatelům přesnou jízdu, jistotu, pohodlí a bezpečnost.

Důraz na vyztužení a vysoký stupeň ochrany je patrný i na tvaru ochrany ráfku. To pomáhá zabraňovat pronikání cizích předmětů mezi ráfek a pneumatiku, což je zvláště důležité na staveništích, kde by půda, balvany, kamínky a jiné nečistoty mohly běžné pneumatiky vážně poškodit. Nový tvar zářezu pro montážní páku pomáhá urychlit montáž a demontáž pneumatik a minimalizuje tak prostoje. 

Goodyear uvádí Powerload pneumatiky

Dalším potvrzením toho, že Goodyear sledoval především co nejvyšší efektivitu, je nesměrový dezén nových pneumatik. Tato volba podporuje snadnější logistiku pneumatik, protože umožňuje jejich rotaci, a zjednodušuje provozovatelům vozového parku skladování pneumatik. Pneumatiky Goodyear Powerload dále nabízejí na staveništích nezbytnou vyšší trakci. Jejich konstrukce zajišťuje přímou i boční trakci, zatímco jejich samočisticí schopnosti pomáhají omezovat prostoje a zvyšují výkonnost. Dezén běhounu je inspirován osvědčenými pneumatikami Goodyear TL-3A+ pro větší vozidla (v rozměru 25″ a více), ale v řadě Powerload byl upraven pro rozměr 18″ a 20″. 

U pneumatik řady Powerload Goodyear ve srovnání s předchozími pneumatikami dále prohloubil dezén běhounu v oblasti ramen. To prodlužuje životnost pneumatik, umožňuje delší kilometrový proběh a pomáhá případně také snižovat hodnotu hodinových provozních nákladů.

Goodyear zastává filozofii Electric Drive Ready, takže všechny jeho nejnovější pneumatiky lze využívat na vozidlech s elektrickým pohonem, hybridních vozidlech i na vozech s běžným vznětovým motorem. Tento progresivní přístup přináší pro pneuhospodářství zákazníků další zjednodušení, protože nemusejí pro různé typy vozidel skladovat různé pneumatiky. 

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button