Silniční doprava

Iveco Bus je jedničkou v prodeji autobusů u nás i na Slovensku

V loňském roce vzrostl tržní podíl značky IVECO BUS v České republice o téměř 12 % na celkových 42,9 % čímž se stal lídrem na trhu autobusů.

IVECO BUS zároveň potvrdil pozici absolutního lídra v segmentu meziměstských autobusů s tržním podílem 61,6 %, a to díky nejúspěšnější evropské řadě Crossway, která se vyrábí ve Vysokém Mýtě. Mezi významné tuzemské odběratele autobusů IVECO BUS v roce 2020 patřily například společnosti ČSAD Uherské Hradiště, ČSAD Střední Čechy, Transdev a Arriva.

Přečtěte si také

Na Slovensku se v roce 2020 stal IVECO BUS opět jedničkou v počtu registrací autobusů za rok s tržním podílem více než 63,4 %. Největšími zákazníky byly společnosti SAD Žilina, Eurobus Košice, SAD Zvolen.

Produktová řada Crossway se stala jedničkou i ve východoevropském regionu, který zahrnuje 10 zemí – Polsko, Rumunsko, Maďarsko, Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Slovinsko, Chorvatsko, Českou republiku a Slovensko, a to s celkovým tržním podílem 63,4 % v segmentu
meziměstských vozů.

Brány výrobního závodu ve Vysokém Mýtě, kde se produktová řada Crossway vyrábí, opustilo v loňském roce 4522 autobusů. Přes 88 % vozů bylo prodáno do zahraničí, přičemž na prvních místech figurují Francie, Německo a Itálie. Nejprodávanějším modelem je Crossway Low Entry Line.

Jan Kimla, Obchodní ředitel IVECO BUS pro trhy východní Evropy prohlásil: „Jsme velice rádi, že i přes složitou a naprosto mimořádnou situaci se nám podařilo dosáhnout vynikajících výsledků a stát se lídrem na trhu. Děkujeme našim zákazníkům za jejich loajalitu.“

Jiří Kimla (FOTO: autor)

Přečtěte si také

Back to top button