Silniční doprava

MD chce přesunout nevyčerpaných 506 mil. Kč. na opravy silnic

Ministerstvo dopravy požádá vládu o možnost přesunout ušetřených 506 milionů korun z peněz určených na odstraňování povodňových škod z let 2009 a 2010 do Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Peníze by úřad použil na opravy pozemních komunikací ve vlastnictví státu. Kabinet žádost projedná tuto středu. Ministerstvo dopravy upozornilo, že finanční prostředky na opravy silnic jsou nedostatečné. Rozpočet SFDI, ze kterého resort finance na údržbu a výstavbu infrastruktury čerpá, letos meziročně klesl o 35 miliard korun na 61,3 miliardy. 

    
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které zajišťuje opravy a údržbu rychlostních komunikací a silnic první třídy, má letos k dispozici 2,4 miliardy korun na údržbu silnic a další čtyři miliardy na jejich opravy. Pouze na opravy škod způsobených zimou půjde třetina z této částky. Zhruba 2,6 miliardy korun na údržbu železnic letos dostala k dispozici Správa železniční dopravní cesty. Návrh na přesunutí financí je předkládán bez rozporu a nezatíží státní rozpočet pro rok 2011, uvedlo v předkládací zprávě ministerstvo dopravy.
 

Přečtěte si také

Back to top button