Silniční doprava

Pravidla pro používání zimních pneumatik v Evropě

Výrobce pneumatik Continental připravil unikátní přehled pravidel o používání zimní výbavy pro nákladní automobily a autobusy.

Continental zveřejnil přehled evropských předpisů, které se týkají zimní výbavy nákladních automobilů a autobusů pro letošní zimní sezónu. Ve vybraných zemích totiž budou povinné pneumatiky označené symbolem sněhové vločky v hoře (3PMSF).

Přečtěte si také

M+S /Alpský symbol/ Symbol sněhové vločky – jaký význam má na pneumatice?

Pro bezpečnou jízdu s optimální trakcí i na vlhkých nebo zledovatělých silnicích doporučuje Continental používat na řízené a hnané nápravy nákladních automobilů a autobusů zimní pneumatiky. Specializované portfolio zimních pneumatik Continental jednoduše identifikovatelné
symbolem sněhové vločky na bočnici pláště snadno překonává pneumatiky se symbolem M+S a také výrazně překračuje požadavky certifikace Alpského symbolu.

Zimní pneumatiky, které jsou označeny symbolem 3PMSF, musí projít standartní praktickou zkouškou definovanou v předpisu OSN 117 a vykazovat vhodnost pro zimní použití na zasněžených silnicích při srovnávacím testu brždění a trakce. Naproti tomu pneumatiky označené M+S (Mud + Snow) mají dezén nebo strukturu běhounu navrženou tak, že v případě sněhu nabízí výkon přesahující standardní pneumatiky. Označení
M+S nepodléhá žádnému definovanému jednotnému zkušebnímu postupu.

Pravidla pro používání zimních pneu najdete na následujících fotografiích, nebo na tomto odkazu.

Přečtěte si také

Back to top button