Silniční doprava

RWE otevřela v Olomouci svoji 11. CNG plničku

Ke konci června zprovoznila RWE svoji jedenáctou CNG plnicí stanici v Olomouci. Motoristé ji naleznou na adrese Hněvotínská 701/54 u klasické čerpací stanice Benzina.

Provoz je zajištěn denně od 5 do 22 hodin, platby pomocí CNG karet nonstop. Kromě CNG karet zde akceptují i bankovní a fleetové karty a hotovost.
 
Zaváděcí cena CNG je na nové plničce jen 25 Kč za kilogram CNG, což je pouze 17,8 Kč za metr krychlový. „Rádi bychom, aby se Olomoučané naučili jezdit tankovat především k naší nové CNG stanici, a proto jsme zde nastavili tuto nízkou cenu,“ říká Zdeněk Kaplan, jednatel RWE Energo.
 
Ačkoliv se od ledna dvojnásobně zvýšila tzv. spotřební daň na CNG, RWE již od února zlevnila CNG na všech svých stanicích. Na plničkách RWE tak motoristé nyní natankují kubík CNG jen za průměrných 19,24 Kč. Pro srovnání odpovídá toto množství CNG energeticky jednomu litru benzinu.
 
„Naše další nová CNG stanice přibude v červenci v Brně v ulici Špitálka a na další stanici se pak motoristé mohou v nejbližších měsících těšit v Kosmonosích,“ dodává Zdeněk Kaplan.
 

Přečtěte si také

Back to top button