Silniční doprava

Volvo Trucks: Průlomová spolupráce pro urychlení ekologické přepravy betonu

Společnosti Unicon a Volvo Trucks se dohodly na dlouhodobé spolupráci, jejímž cílem je vyvinout a implementovat kompletní elektrická řešení nákladních vozidel a nástaveb pro betonářský průmysl.

Unicon, největší výrobce a dodavatel transportbetonu v Dánsku, má v úmyslu zadat dosud největší soukromou objednávku na elektrická nákladní vozidla, která budou jezdit po dánských silnicích. Volvo FM Electric v počtu 11 kusů bude dodáno koncem letošního roku.

Přečtěte si také

Po získání dobrých zkušeností s vozidlem Volvo FE Electric společnost Unicon činí další velký krok směrem k bezemisní distribuci tím, že představí novou generaci elektrických domíchávačů pro nákladní vozidla s delším dojezdem a vyšším užitečným zatížením. Společnost má v úmyslu zadat dosud největší soukromou objednávku v zemi na 11 modelů Volvo FM Electric, které budou přizpůsobeny na domíchávače s provozem v Dánsku.

Navíc společnosti Unicon a Volvo Trucks navázaly dlouhodobou spolupráci na implementaci a optimalizaci elektrických řešení pro betonářský průmysl. Cílem spolupráce je poskytnout společnosti Unicon příležitost uvést do provozu elektrické domíchávače, které splňují všechny potřeby pro efektivní a udržitelnou distribuci transportbetonu.

„Díky této významné objednávce a ambiciózní dohodě o spolupráci stanovujeme hmatatelné kroky za naše cíle v oblasti emisí CO2 v distribuci. To jasně podtrhuje naši roli jako lídra ve stavebním průmyslu v Dánsku i na celém světě. Velmi se těšíme na tuto spolupráci se společností Volvo Trucks, která nám dává jedinečné příležitosti ke společnému vývoji správných kompletních elektrických řešení-nákladních vozidel a nástaveb – pro oblast distribuce,“ vysvětluje Christian Elleby, ředitel dodavatelského řetězce a zakázek ve společnosti Unicon.

Christian Elleby, ředitel dodavatelského řetězce a zakázek ve společnosti Unicon

Volvo Trucks: Velká výzva k elektrifikaci přepravy betonu

Rekordní dánská objednávka na elektrická nákladní vozidla je pozoruhodná, protože těžká vozidla pro betonářský průmysl patří mezi nejsložitější pro elektrifikaci. Proto podle Petra Ericsona, generálního ředitele společnosti Volvo Trucks v Dánsku, jde o významnou a perspektivní spolupráci, od které očekávají mnoho:

„Těmito dohodami děláme důležité kroky v rozšiřování řešení distribuce bez fosilních paliv do betonářského průmyslu, kde byla elektrifikace těžkých vozidel velmi náročnou výzvou kvůli velkému zatížení a požadavkům na neustálé míchání. Jsme rádi, že máme společnost Unicon na palubě jako strategického partnera a od spolupráce očekáváme získání nových zkušeností a pozitivní vývoj ve prospěch celého odvětví.“

Peter Ericson, generální ředitel společnosti Volvo Trucks v Dánsku

Milník směrem k vozovému parku bez emisí

Unicon věří, že elektrické domíchávače nabízejí technologii nejviditelnější pro dosažení ambiciózních cílů udržitelnosti. To platí jak pro podporu bezemisní distribuce transportbetonu, tak pro vytváření lepšího a ještě bezpečnějšího pracovního prostředí na staveništích.

„S novými elektrickými domíchávači jsme připraveni podpořit požadavky na bezemisní staveniště v Kodani, jakož i rostoucí počet dodavatelů a stavebních firem,“ komentuje Christian Elleby.

Volvo Trucks je lídrem na trhu elektrických nákladních vozidel v Evropě.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button