Silniční doprava

Volvo Trucks spouští novou službu 

Volvo Trucks spouští novou službu. Ve Švédsku se otevírá nová národní síť veřejných rychlonabíjecích stanic pro těžká elektrická nákladní vozidla. Dobíjecí síť je napájena energií z obnovitelných zdrojů. Nová služba od společnosti Volvo Trucks nabízí dopravcům jednodušší vyhledání a přístup k dobíjecím stanicím. 

Síť pro rychlé nabíjení elektrických nákladních vozidel je klíčovou součástí přechodu na udržitelnější těžkou přepravu. V letech 2023 a 2024 se ve Švédsku plánuje otevření celkem asi 130 dobíjecích stanic. Stanice jsou provozovány několika různými společnostmi a společnost Volvo Trucks je jedním ze zúčastněných partnerů. 

Přečtěte si také

Společnost Volvo Trucks nyní spouští novou službu, která umožňuje dopravcům najít dobíjecí stanice a získat k nim přístup. Služba bude nejprve spuštěna ve Švédsku* a další trhy v Evropě a ostatních částech světa budou následovat. 

„Jedná se o skutečný průlom pro elektrifikaci těžké nákladní přepravy. Naši zákazníci budou mít přístup k veřejným rychlonabíjecím stanicím po celém Švédsku a díky tomu bude přechod na elektrický pohon jednodušší než kdy dříve,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Nová služba je otevřená pro všechny značky nákladních vozidel a zobrazuje všechny nabíjecí stanice vhodné pro těžká nákladní vozidla bez ohledu na to, kdo je provozuje. Uživatel může platit za nabíjení prostřednictvím nové platformy: v blízké budoucnosti bude také možná rezervace doby nabíjení. 

„Zákazníci budou moci získat spolehlivé informace o tom, kde najdou dobíjecí stanice pro těžká elektrická nákladní vozidla, a budou mít jistotu, že platí spravedlivou tržní cenu bez skrytých poplatků. S možností dobře naplánovat trasu dopředu a minimem administrativy jsem přesvědčen, že se jedná o důležitý krok k tomu, aby se elektrická nákladní vozidla stala ještě oblíbenějšími u majitelů vozových parků,“ říká Roger Alm. 

Společnost Volvo Trucks úzce spolupracuje s provozovateli dobíjecích stanic po celém světě na co nejplynulejším a nejrychlejším rozšíření sítě nabíjecích stanic a služeb.  

Společnost Volvo Trucks, která je nedílnou součástí skupiny Volvo Group, buduje dobíjecí infrastrukturu prostřednictvím společného podniku Milence, tvořeného společnostmi Daimler Truck a Traton Group. Výsledkem partnerství bude výstavba a provoz nejméně 1 700 vysoce výkonných dobíjecích stanic se zelenou elektřinou v blízkosti dálnic, jakož i v logistických centrech po celé Evropě. Infrastruktura nabídne nabíjení pro všechna těžká bateriová elektrická vozidla bez ohledu na značku. 

Nabíjecí služba společnosti Volvo Trucks funguje:

  • Služba nabíjení je součástí systému Volvo Connect, rozhraní společnosti Volvo Trucks pro digitální služby.
  • Zákazník může najít a zaplatit za nabíjení prostřednictvím služeb v systému Volvo Connect a mobilní aplikace. Digitální mapa ukazuje polohu dobíjecích stanic a jejich dostupnost. V blízké budoucnosti bude možná rezervace doby nabíjení.
  • Při příjezdu na dobíjecí stanici použijeme kartu nebo mobilní aplikaci pro identifikaci a zahájení nabíjení.
  • Zákazník obdrží jednu konsolidovanou fakturu.

Zdroj
Volvo Trucks

Přečtěte si také

Back to top button