Silniční doprava

Vyšší točivý moment a výkon

Vyšší točivý moment a výkon. Společnost Volvo Trucks nyní nabízí své středně těžké nákladní vozidlo Volvo FL s výkonnějším motorem o výkonu 320 koní, což vozidlu umožňuje zvládnout ještě náročnější úkoly. 

Volvo FL je středně těžké nákladní vozidlo Volvo s celkovou hmotností až 19 tun. Volvo FL, které je již k dispozici s mnoha variantami kabiny a podvozku, se nyní dále zvyšuje, pokud jde o motory, přičemž řada byla rozšířena o motor o výkonu 320 k. Díky tomu je Volvo FL ještě atraktivnější volbou pro náročné úkoly, jako je efektivní vozidla pro záchranné složky (hasiči), záchranné operace (odtahovka) a stavebnictví. 

„Tento model nákladního vozidla je již nyní velmi oblíbený díky své univerzálnosti pro městské úkoly. Nyní jej děláme ještě atraktivnějším díky novému, silnějšímu motoru, který v případě potřeby poskytuje řidiči dodatečný točivý moment. To znamená, že může také efektivně provozovat nástavby, jako jsou velká čerpadla a jeřáby na záchranných vozidlech,“ říká Kenneth Ackerberg, produktový manažer společnosti Volvo Trucks.   

Nový motor o výkonu 320 koní také nabízí výhody pro regionální distribuční úkoly, které mohou vyžadovat více koňských sil kvůli náročné topografii. Pomocí 8stupňové automatické převodovky s točivým momentem 1200 Nm lze jízdní režimy nastavit tak, aby se zaměřovaly na ekonomiku nebo výkon, podle preferencí řidiče.    

Mezi hlavní přednosti Volva FL patří prostorná kabina, vynikající výhled a plně automatická převodovka. Účinný systém filtrace spalování a výfukových plynů s technologií SCR (selektivní katalytická redukce) a DPF (filtr pevných částic) přispívá k nízké spotřebě paliva, dlouhým servisním intervalům a velmi nízkým emisím.    

Motory D8K320 (od prosince letošního roku) a D5K240 jsou k dispozici ve verzích určených pro provoz na čistou bionaftu (B100). Osmilitrový motor je k dispozici pro celkovou hmotnost od 12 do 19 tun a pětilitrový motor od 10 do 16 tun.  

Fakta o Volvu FL

 Motor: D5K s výkonem 210 nebo 240 k. 
Motor D8K s výkonem 250, 280 nebo 320 k  
Válce: čtyři nebo šest 
Točivý moment: do 1200 Nm 
Celková hmotnost: 10-19 tun 
Celková hmotnost soupravy: do 36 tun   
Převodovka: 8AP1200  
Podvozek: 4X2 nebo 4X4  
Rozvor: 3250-6800 mm

Přečtěte si také

Back to top button