Zprávy

Skupina PSA reaguje na potřebu přechodu na nové zdroje energie – posiluje svou nabídku benzínových motorů v Evropě

Ve Francii investuje do elektrického a hybridního pohonu.

Skupina PSA se v rámci energetické transformace a v souladu s technologickou ofenzívou strategického plánu „Push to Pass“ pustila do diverzifikace své technologické nabídky, kterou budou tvořit hybridní benzínové plug-in motory a elektrické pohony nové generace určené především pro budoucí elektrickou platformu e-CMP vyvinutou ve spolupráci s
Dongfeng Motors. Skupina bude nadále vyvíjet i klasické benzínové a dieselové motory nové generace.
 
Skupina PSA se ze strategických důvodů rozhodla vyrábět hlavní prvky elektrického hnacího ústrojí ve Francii, což ilustruje její vůli rozvíjet špičkové technologické operace v odvětvích vyplňujících mezery na trhu. Elektrické hnací ústrojí se bude vyrábět ve špičkovém centru Trémery / Mety, převodovky v závodě ve Valenciennes.
 
Skupina PSA se také rozhodla vybavovat své hybridní benzínové plug-in vozy motory vyráběnými v továrně Française de Mécanique v Douvrinu.
 
Skupina PSA rovněž hodlá uspokojit rostoucí poptávku po benzinových motorech a plánuje do roku 2019 zdvojnásobit ve Francii výrobu svého tříválcového benzínového přeplňovaného motoru „Pure Tech EB Turbo“, který v roce 2015 zvolila mezinárodní porota v dané kategorii motorem roku.
 
V roce 2018 se bude v továrnách v Douvrinu a Trémery vyrábět dalších 350 000 přeplňovaných benzínových motorů, takže se počet vyrobených motorů zvýší na 670 000 kusů. V důsledku těchto investic se Trémery stane nejvíce diverzifikovaným závodem na výrobu motorů ve skupině, který bude schopné vyrábět benzínové, naftové i elektrické pohonné jednotky.
 
Pro zvýšení kapacity výroby benzínových tříválcových motorů a přesun výroby co nejblíže ke spotřebitelům hodlá navíc skupina PSA instalovat v roce 2019 v Trnavě modul EB. Díky tomu bude schopná uspokojit rostoucí poptávku po benzínových motorech pro své vozy nižších segmentů.
 
Všechna tato rozhodnutí jsou součástí technologické ofenzívy skupiny PSA za účelem energetické transformace a modernizace výrobních podniků.
 
Ředitel pro výzkum a vývoj Gilles Le Borgne uvedl: „V rámci plánu Push to Pass zahájíme nebývalý technologický útok a budeme našim zákazníkům poskytovat atraktivní nabídku řešení udržitelné mobility. Udržíme si tak svůj náskok, pokud jde snižování emisí znečišťujících látek. Naši nabídku bude tvořit sedm plug-in hybridů a čtyři nové elektromobily, které budou na trh uvedeny v roce 2021 a doplní naše špičkové spalovací motory.“

Přečtěte si také

Back to top button