Zprávy

Továrna skupiny PSA v severofrancouzském městečku Hordain prodlužuje třísměnný provoz až do března 2018

Podniková rada továrny v Hordain dnes potvrdila, že prodlužuje třísměnný provoz na dobu nejméně jednoho roku, aby byla schopná uspokojit poptávku po nových lehkých užitkových vozidlech Peugeot Expert a Citroën Jumpy a rovněž po osobních vozech Peugeot Traveller a Citroën SpaceTourer.

Vzhledem k této situaci bude přijato 70 zaměstnanců na dlouhodobý pracovní úvazek prostřednictvím pracovních agentur (Adecco, Crit a Synergie) a prostřednictvím sdružení zaměstnavatelů Aliance Emploi. Tyto stálé pracovní smlouvy zaručují zaměstnancům vysokou a dlouhodobou zaměstnatelnost jak ve skupině PSA, tak ve spádové oblasti pracovního trhu v regionu Hauts-de-France kraje, který je nejdůležitějším francouzským regionem z hlediska výroby automobilů.
 
Noční směna funguje v továrně od konce září 2016, kdy byla spuštěna na přechodnou půlroční dobu, aby skupina dokázala zajistit uvedení těchto nových vozů na trh.
Maxime Picat, ředitel pro Evropu, prohlásil: „Tyto vozy se setkaly s velmi výrazným obchodním úspěchem, od jejich uvedení na trh v polovině roku 2016 jich bylo prodáno již více než 67 000 kusů. Skupina PSA má vedoucí postavení v segmentu lehkých užitkových vozů v Evropě, na konci února činil její podíl na trhu 21,3 %. Tyto vozy umožní skupině PSA získat nové podíly na trhu, a to zejména v segmentu víceúčelových a firemních vozů pro kyvadlovou dopravu.“

Přečtěte si také

Back to top button