Zprávy

V areálu Industrial Park Tachov zahajuje výrobu nový nájemce – Amalthea Electronics CZ

Průmyslový areál Industrial Park Tachov s celkovou plochou téměř 200 000 m2, za jehož rozvojem a revitalizací stojí manažerská a investiční skupina M.L. Moran, láká nové nájemce.

Jedním z nich je i výrobce elektrických a telekomunikačních zařízení Amalthea Electronics CZ (součást švýcarského holdingu Amalthea), který podepsal šestiletou nájemní smlouvu s tříletou prolongací a v IP Tachov si pronajal 3 500 m2. Ve výrobě sofistikovaných parkovacích systémů, které lze napojit na systém inteligentního řízení města (Smart City), zde nalezne práci na 50 zaměstnanců. IP Tachov tak letos uzavírá již čtvrtý kontrakt znamenající celkem 23 500 m2. Navíc se v areálu připravuje výstavba dalších čtyř energeticky úsporných budov.

„Výrobní prostory v IP Tachov nám pomáhají naplňovat naši vizi významného aktéra elektronického průmyslu ve střední Evropě. Areál splňuje naše vysoké nároky na kvalitu pracovního prostředí. Kromě profesionálního a flexibilního přístupu vedení IP Tachov jsme ocenili také jeho aktivní pomoc při náboru nových zaměstnanců a velmi rychlé úpravy prostor na míru. Energeticky úsporná hala navíc zaručí nižší provozní náklady než v našich dřívějších výrobních prostorách,“ komentuje důvody, které vedly k podpisu nájemní smlouvy, výrobní ředitel společnosti Amalthea Electronics CZ Franz Hübschmann.

Původem švýcarský výrobce elektronických a telekomunikačních zařízení Amalthea Holding AG vznikl v roce 2007 a na český trh vstoupil pod názvem Amalthea Electronics CZ o deset let později. Holding zaměstnává více než 300 lidí a jeho roční obrat v roce 2017 dosáhl více než 60 mil. CHF (cca 1,369 mld. Kč). Do jeho výrobního portfolia náleží sofistikované parkovací a vstupní systémy kompatibilní s městskými dopravními systémy, které jsou např. schopné řídit výjezd návštěvníků ze stadionů a mírnit tak dopady na městskou dopravu. Mezi nejvýznamnější klienty holdingu patří fotbalové kluby Manchester United a Chelsea, Allianz Arena Mnichov nebo americká vesmírná agentura NASA.

„Vizí, s niž přistupujeme k revitalizaci areálu Industrial Park Tachov, je budování komunity v návaznosti na bohaté průmyslové dědictví celého regionu. Proto si vážíme toho, že se našimi nájemci stávají stabilní firmy nejen s českou, ale i s mezinárodní základnou. V průmyslovém parku tak vytváříme pestrý mix nájemců co do provenience i spektra činností, což má pozitivní vliv na rozvoj regionu a života v něm,“ doplňuje Roland Hofman, jednatel společnosti IP Tachov a předseda dozorčí rady skupiny M.L. Moran.

Industrial Park Tachov, který spadá do portfolia manažerské a investiční skupiny M.L. Moran, se nachází v příměstské průmyslové zóně města Tachov. Jde o rozsáhlý areál o rozloze téměř 200 000 m2, který tvoří jeden funkční celek a zahrnuje především výrobní objekty s administrativním zázemím, dále pak sklady, parkovací a manipulační plochu, prostory pro zaměstnance (ubytovna, závodní jídelna, ordinace lékaře, mobilní čerpací stanice…) a dalších 130 000 m2 pro budoucí plánovanou výstavbu. Průmyslový areál svým zaměřením na vývoj, výrobu a prodej výrobků z plastů navazuje na svébytnou historii plastikářského průmyslu v České republice spojenou s významným podnikem Plastimat Liberec, který zde působil již v roce 1967. V současnosti zde probíhá i výroba produktů kombinovaných s kovovými díly, vývoj a výroba sofistikovaných vstřikovacích forem, ekologické zpracování odpadů z plastů, výroba pro automobilový průmysl nebo vývoj a zavádění technologií průmyslu 4.0. 

Přečtěte si také

Back to top button