Zprávy

Volkswagen Touran je poprvé nejprodávanější MPV v Evropě

Volkswagen Touran je poprvé nejúspěšnější MPV
v Evropě.

Podle zjištění renomované společnosti pro výzkum trhu IHS Automotive se Touran prosadil v roce 2016 s více než 112 000 registracemi na evropském kontinentu jako nejprodávanější MPV. Na českém trhu je model Touran také mimořádně úspěšný. V roce 2016 si připsal celkem 2152 registrací. Nejnovější generace všestranného modelu s inovativními asistenčními, informačními a zábavními systémy se prodává ve více než 40 zemích na celém světě. Díky systému sklopných sedadel „Fold Flat“ (až sedm sedadel a objem zavazadlového prostoru až 834 litrů) je Touran považován za jedno z nejvariabilnějších víceúčelových vozidel kategorie MPV (Multi Purpose Vehicle) bez ohledu na velikost.
 
Volkswagen nedávno modernizoval jeden z nejdůležitějších asistenčních systémů ve výbavě modelu Touran, adaptivní tempomat ACC (včetně systému sledování okolí vozidla Front Assist a funkce nouzového brzdění City). Systém s automatickým udržováním bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla je nyní funkční v širším rozsahu rychlostí, a tood 30 do 210 km/h (dosud 30 až 160 km/h).
 
Ve spojení s dvouspojkovou převodovkou DSG je to dokonce od 0 do 210 km/h. MPV s ACC a DSG dokáže nyní jet v popojíždějící koloně téměř zcela automaticky, protože v rámci systémových limitů samočinně brzdí až do úplného zastavení a posléze se opět automaticky rozjede. Mezi další výjimečné prvky ideálního rodinného vozu patří technicky vyspělé systémy, jako je třízónová automatická klimatizace Climatronic (vysoká kvalita vzduchu díky aktivnímu biogennímu filtru) nebo kamerový systém „Car-Net Cam Connect“, který usnadňuje dohled rodičů nad dětmi na sedadlech vzadu kamerou „GoPro“, jejíž obraz je přenášen na displej informačního a zábavního systému.

Přečtěte si také

Back to top button