Železniční doprava

Škoda Group získala ocenění Red Dot Award 

Škoda Group získala ocenění Red Dot Award. Tramvaj z dílny Škoda Group, Škoda ForCity Smart Bonn, se od teď pyšní oceněním Red Dot Award v kategorii Red Dot Award: Product Design 2024.

Toto moderní, plně nízkopodlažní vozidlo, navržené speciálně pro německé město Bonn, vyniká jedinečnou vizuální identitou a nejmodernějšími bezpečnostními prvky. Red Dot Award je celosvětově uznávaným oceněním, které se uděluje za vynikající design a inovace produktů.

„Jsme ohromně pyšní na to, že naše tramvaj pro Bonn získala prestižní ocenění Red Dot Award,“ komentuje úspěch Laurent Fromont, Senior Vice President Rolling Stock & Service Platforms ve Škoda Group„Naši lidé usilovně pracovali na tom, aby každý detail vozidla umocňoval zážitek z jízdy, a to nejen svým technickým zpracováním, ale i způsobem, jakým ladí s jedinečnou identitou Bonnu. A zisk této ceny dokazuje, že se nám to povedlo.“

Tramvaj Škoda ForCity Smart Bonn je součástí vozového parku místního dopravce SWB. Jedná se o moderní vozidlo s designem, který se harmonicky snoubí s jedinečnou tváří tohoto historického německého města. Konstrukce tramvaje a její design jsou vyrobeny s ohledem na zvýšení bezpečnosti cestujících, řidičů i chodců. Charakteristické tvarování světel na černé masce dodává tramvaji příjemný vzhled. Uvnitř si cestující mohou vychutnat pohodlnou jízdu v promyšleném prostoru s čalouněnými dřevěnými sedadly. Vyjímatelné polštáře a kompaktní tvar sedadel zajišťují snadnou údržbu a dlouhou životnost. Široké vstupy s LED osvětlením a velké multifunkční prostory usnadňují cestování lidem se specifickými potřebami. Kabina řidiče, vyvinutá ve spolupráci s místními řidiči, splňuje nejvyšší ergonomické a bezpečnostní standardy. 

Jedinečný design pro jedinečná města

Ve Škodovce jde při navrhování vozidel zejména o vytvoření nezapomenutelného zážitku pro jeho uživatele. Dlouholetá tradice skupiny v oblasti výroby kolejových vozidel spojuje moderní estetiku s nejnovějšími technologiemi. „Naše filozofie designu vychází z pochopení potřeb našich zákazníků a prostředí, ve kterém vozidla jezdí,“ říká Tomáš Chludil, Head of Industrial Design ve Škoda Group„Při každém projektu vytváříme design na míru. Návrhy vychází z podrobného studia architektury a infrastruktury každého města. Díky tomu jsou naše vozidla nejen funkční, ale perfektně doplňují městskou krajinu.“

Vzhledem k dlouhé životnosti dopravních prostředků se Škoda Group soustředí na nadčasový design a styl, který překonává krátkodobé trendy a zajišťuje nejen trvalou přitažlivost, ale i vysokou funkčnost. V průběhu tvorby návrhů proto vznikají modely v reálné velikosti, na kterých jsou navrhovaná řešení testována v reálných podmínkách. Skupina ale pro testování využívá i moderních technologií, jako jsou digitální dvojčata nebo virtuální realita.

Přečtěte si také

Back to top button