Železniční doprava

Siemens Mobility bude stavět vysokorychlostní železnici v Egyptě

Národní správa tunelů, vládní agentura v působnosti egyptského Ministerstva dopravy, a společnost Siemens Mobility podepsaly prohlášení o porozumění (MoU) týkající se návrhu, instalace a uvedení do provozu prvního vysokorychlostního systému pro železniční dopravu v zemi – společně s místními společnostmi Orascom Construction S.A.E. a The Arab Contractors (Osman Ahmed Osman & Co.).

Dohoda zahrnuje vybudování železniční sítě dlouhé 1 000 kilometrů, přičemž prvním projektem bude vysokorychlostní trať dlouhá 460 kilometrů s hodnotou kontraktu kolem tří miliard amerických dolarů. Společnost Siemens Mobility bude rovněž poskytovat servisní služby.

Memorandum o porozumění podepsali Essam Waly, prezident egyptské Národní správy tunelů, a Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility, na schůzce 14. ledna 2021 v Káhiře. Toho byli svědky předseda vlády Mostafa Madbouly, ministr dopravy Kamel Al Wazir, generální ředitel společnosti Siemens Joe Kaeser a zástupce generálního ředitele společnosti Siemens Roland Busch.

„Je nám ctí a jsme hrdí na to, že můžeme rozšířit naše důvěryhodné partnerství s Egyptem. Budováním vysoce efektivního železničního systému pro tuto zemi budeme podporovat egyptské občany dostupnou, čistou a spolehlivou dopravou,“ řekl Joe Kaeser, prezident a generální ředitel společnosti Siemens AG. „Po velmi úspěšném energetickém megaprojektu nyní společně s našimi partnery chceme zopakovat tohoto vizionářského ducha v odvětví dopravy.“

„Jsme rádi, že nás Ministerstvo dopravy chce pověřit realizací tohoto významného projektu. S našimi digitálními řešeními a komplexními službami na klíč chceme poskytovat moderní, integrované vysokorychlostní systémy pro železniční dopravu, které zemi dodají technologickou podporu a vytvoří nová pracovní místa. Nový železniční systém výrazně zlepší cestovní komfort a zkrátí dobu cestování milionům Egypťanů,“ říká Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility.

První 460 km dlouhá vysokorychlostní trať spojí města El-Alamein u Středozemního moře s Ain Sokhna u Rudého moře a zároveň bude procházet novým administrativním hlavním městem. Trať bude provozuschopná i pro účely nákladní dopravy, což dále podpoří hospodářský růst v regionu.

Siemens Mobility je světovým lídrem v oblasti vysokorychlostní železnice a je jednou z předních společností na egyptském dopravním trhu od 60. let minulého století. Společnost má také rozsáhlé zkušenosti s realizací projektů vysokorychlostních železnic v regionu Středního východu a Afriky.

Jako přední světový poskytovatel řešení projektů na klíč v oblasti železniční dopravy, s prokázanými výsledky v oblasti včasného dodávání projektů, integruje společnost Siemens Mobility různé prvky svého portfolia a dodává spolehlivě a z jednoho zdroje kompletní železniční systémy. Společnost dosud úspěšně dokončila přibližně 50 projektů na klíč po celém světě. Mnohé z nich splnila dříve, než bylo plánováno. Mezi nejnovější projekty patří rozšíření metra Blue Line v Bangkoku, dokončené v loňském roce, a kodaňský projekt Light Rail.

Back to top button