Logistika a sklady

Accolade jako první česká skupina investuje do hal v Německu

Haly v Alsdorfu a Bochumi mají celkovou hodnotu 880 milionů korun.

Po úspěšném vstupu na polský trh míří Accolade také k našim západním sousedům. Nově investuje do dvou výrobních a logistických hal v Alsdorfu a Bochumi. Vynikající strategická poloha nových hal na západě Německa poskytne budoucím nájemcům to nejlepší spojení se všemi klíčovými obchodními tepnami Evropy, včetně důležitých přístavů. Areály o rozloze přibližně 30 000 m2 přinesou při plné kapacitě roční zhodnocení nájmů v hodnotě 42 milionů korun a jejich hodnota je 880 milionů korun.

Motivováni úspěšnou expanzí na polském trhu se Accolade jako vůbec první česká investiční skupina rozhodla postavit haly také v Německu. Projekt v Alsdorfu bude dokončen ještě do konce tohoto roku a areál v Bochumi bude nájemcům předán v roce 2020.

„O významu německého trhu nemá smysl diskutovat, takže jsme rádi, že se nám na něj jako první české skupině povedlo úspěšně vstoupit. Stejně jako v Polsku jsme se zaměřili na strategicky umístěné lokality a naším cílem je z nich udělat klíčová průmyslová centra pro celý evropský trh,“ okomentoval vstup na německý trh Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Areál v Alsdorfu se nachází mezi Kolínem nad Rýnem (70 km) a Cáchami (20 km). Těží především ze skvělé strategické polohy a kvalitní infrastruktury v okolí. Země Beneluxu jsou necelé tři hodiny jízdy a na holandské či francouzské hranice se kamion dostane do půl hodiny. Právě díky strategické poloze bude nájemcem jeden z největších logistických hráčů na evropském trhu.

„Kromě strategické polohy bych u areálu v Alsdorfu vypíchl dobrou dostupnost do přístavu v Rotterdamu (230 km), který je oproti Hamburgu (480 km) nejen blíž, ale je v průměru o 20 % levnější,“ vyzdvihl jednu z velkých výhod Kratina.

Necelé dvě hodiny jízdy směrem na sever, se pak nachází druhý připravovaný projekt. Areál v Bochumi bude mít kromě logistického centra prostor také pro lehkou výrobu a především vývojové a výzkumné centrum. Tuto kombinace využije mezinárodní výrobce a dodavatel techniky pro železniční dopravu.

„Kromě skvělé polohy přímo v centru nejdůležitější průmyslové oblasti Porýní, kdy jsou Dortmund, Essen či Düsseldorf opravdu za rohem, mohou naši nájemci využít i 24 hodinový provoz areálu. I díky přímému napojení na dálniční síť vedoucí do Nizozemí a dynamickému rozvoji okolních průmyslových center se pak z našeho areálu stává jeden z nejlépe situovaných v dané oblasti,“ dodal Kratina.

Přečtěte si také

Back to top button