Logistika a sklady

Accolade pokračuje v refinancování svého portfolia

Accolade Industrial Fund pokračuje v plánu zvyšování stability a profitability svého portfolia moderních a šetrných industriálních hal. Transakce za dvě miliardy s Českou spořitelnou dokazuje, že právě prostory pro podnikání 21. století jsou dnes významnými finančními institucemi považovány za nejvíce atraktivní segment komerčních budov.

Refinancování se týká čtyř českých parků. Konkrétně jde o Cheb Jih, Ostrov u Stříbra, Přeštice a Týniště nad Orlicí. Moderní prostory o celkové rozloze 200 000 m2 zde využívají nájemci KION, ASSA ABLOY, real digital, IAC, LEONI, IDEAL a ALPHA Corporation.

Fond reaguje na neustále se zvyšující poptávku ze stran kvalifikovaných investorů a po domácí České republice otevírá distribuční síť také v sousedním Slovensku, a to se Slovenskou sporiteľňou.

„Moderní haly letos potvrdily zásadní význam v životě každého z nás a díky boomu logistiky a e-commerce naplno ukázaly i svůj investiční potenciál. Dnes jsou nejvíce hodnotným aktivem v segmentu komerčních nemovitostí a hrají klíčovou roli ve strategii těch největších světových fondů. My pokračujeme v trendu postupného refinancování celého našeho portfolia. Tyto kroky přináší větší stabilitu fondu a z dlouhodobého hlediska se pozitivně odráží i na jeho výkonnosti. Díky důvěře významných bankovních institucí jako jsou Česká spořitelna a Slovenská sporiteľňa můžeme nově nabídnout možnost investování do udržitelné budoucnosti evropského byznysu také slovenským investorům,“ uvádí Milan Kratina, předseda představenstva a spoluzakladatel Accolade Industrial Fund.

„Refinancováním další části portfolia jedním úvěrem u jednoho partnera pokračujeme v nastavené strategii rozvoje našeho podnikání. Jedná se o komplexní a časově náročný proces, který však přináší významné výhody. Zásadním způsobem se nám zjednoduší správa financování a reporting s tím spojený. Finanční ukazatele budou posuzovány na základě celého portfolia namísto samostatných nemovitostí a struktura našeho financování se tak stává ještě odolnější vůči vnějšímu prostředí. Velmi nás těší dlouhodobá spolupráce s Českou spořitelnou, která tímto refinancováním znovu potvrdila důvěru vloženou do našeho Fondu již dříve,“ dodává k transakci Zdeněk Šoustal, člen představenstva a spoluzakladatel Accolade Industrial Fund.

Přečtěte si také

Back to top button