Logistika a sklady

Accolade svou první nizozemskou miliardu investuje do logistického parku v oblasti Venlo

Accolade vyráží směr Nizozemí! Své investice do moderní a udržitelné infrastruktury pro logistiku, e-commerce a výrobu rozšiřuje již na pátý zahraniční trh a po Německu nadále posiluje své aktivity na západě Evropy. První holandskou investicí v hodnotě přesahující miliardu korun bude moderní park o rozloze 43 000 m2 v oblasti Venlo, která je významným evropským logistickým uzlem.

Logistický park v Roermondu poblíž stotisícového města Venlo leží přes blízké německé hranice na dosah industriálních a obchodních center v Düsseldorfu a Kolíně nad Rýnem. Zároveň je považován za vstupní bránu do mezinárodních přístavů Rotterdam a Antverpy.

Region, ve kterém žije přes jeden milion obyvatel, protíná hustá síť dálnic: A67 vedoucí z Dortmundu do Antverp, A73 spojující Venlo s metropolí Amsterdam a A52 vedoucí do německého Düsseldorfu. Dva terminály „bárek“ na řece Máze nabízí výborné dopravní spojení se zbytkem Evropy. Ve vzdálenosti deseti minut od parku leží vnitrozemský kontejnerový terminál s kapacitou 12 000 TEU za měsíc a nedaleko se nachází holandský železniční terminál propojující region se severským Švédskem. Kromě hodinu a půl vzdálených nákladních přístavů Rotterdam a Antverpy se do šedesáti minut jízdy nachází také čtyři mezinárodní letiště: Eindhoven, Düsseldorf, Weeze a Kolín nad Rýnem.

Přečtěte si také

Back to top button