Logistika a sklady

Accolade v Polsku refinancoval své porfolio v hodnotě čtyř miliard korun

Accolade a německá Aareal Bank se dohodli na refinancování šesti polských parků ve Štětíně, Bydhošti, Lublinu, Lehnici, Bělostoku a Zelené Hoře. Refinancování v celkové hodnotě čtyř miliard korun (153 milionů eur) je jednou z největších finančních transakcí v rámci segmentu průmyslových nemovitostí ve střední Evropě.

Dohoda o refinancování znamená pro Accolade snížení nákladů bankovního financování, administrativní zátěže a zajištění stability portfolia pro další roky.

Velké moderní průmyslové parky jsou infrastrukturou pro podnikání. Jsou současností a budoucností nakupování, protože v nich sídlí významní online prodejci. Jsou místem, kde se vyrábí nejmodernější výrobky. A jsou místem, které zajišťuje zásobovací řetězec pro nás všechny i evropskou ekonomiku. Od potravin přes oblečení až po stroje a jejich části. „Kvalitní prostory pro moderní podnikání jsou cestou k udržitelné budoucností Evropy,“ okomentoval současný stav evropského byznysu Milan Kratina, člen představenstva a spoluzakladatel fondu Accolade Fund SICAV.

Refinancování portfolia několika průmyslových parků jedním úvěrem u jedné banky je další přirozený krok v rozvoji podnikání Accolade v Polsku. Zásadním způsobem zjednoduší správu financování a reportingu s tím spojený. Finanční ukazatele budou posuzovány na základě celého portfolia namísto samostatných nemovitostí a struktura financování se tak stává ještě odolnější vůči vnějšímu prostředí.

„Díky této transakci jsme snížili náklady spojené s financováním a prodloužili dobu jeho splatnosti. Velmi nás těší, že jsme v Aareal Bank našli partnera, který nás skrze celý tento proces podporoval. Současně pokračujeme ve spolupráci s původními financujícími bankami na dalších našich projektech v Polsku,“ řekl Zdeněk Šoustal, člen představenstva a spoluzakladatel fondu Accolade Fund SICAV.

Přečtěte si také

Back to top button