Logistika a sklady

AlzaBoxy se otevírají další společnosti, na Slovensku do nich doručuje DPD

Alza pokračuje v otevírání sítě výdejních boxů. Zásilky z e-shopů do vybraných slovenských AlzaBoxů začíná v pilotním režimu doručovat také kurýrní společnost DPD. E-shop tak zpřístupňuje svou platformu více než 1 800 výdejních automatů dalšímu velkému dopravci. Již od loňského podzimu do AlzaBoxů doručuje Slovak Parcel Service.

Využít doručovací kapacitu více než 1,5 milionu zásilek měsíčně se na Slovensku rozhodla také kurýrní společnost DPD, která od února v pilotním režimu doručuje zásilky do výdejních boxů největšího slovenského e-shopu. Počet AlzaBoxů, do kterých je možné objednávku prostřednictvím DPD nechat zaslat, se bude po otestování postupně navyšovat.

„Vyzvednutí objednávky z výdejního boxu je pro zákazníky velmi pohodlné, proto nás těší, že se do naší sítě AlzaBoxů přidává další kurýrní společnost. Věříme, že zákazníci e-shopů spolupracujících s DPD ocení možnost rychlého a bezpečného doručení zásilek, stejně jako tomu je u těch z Alzy. Na našem e-shopu je každá třetí objednávka doručená do AlzaBoxu a tento podíl se neustále zvyšuje,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility managementu Alza.cz.

„Pro zákazníky je tento způsob doručování velmi pohodlný a jeho popularita rychle roste. Lidé si mohou vybrat z více způsboů doručení ten, který jim nejlépe vyhovuje. Nakupování na internetu je tak pro ně opět o něco jednodušší,“ uvádí Peter Pavuk, generální ředitel DPD na Slovensku.

AlzaBoxy jsou klíčovým řešením logistiky poslední míle, stávají se součástí chytré infrastruktury a přispívají ke zvýšení kvality života obyvatelů v jeho okolí, a to zejména v menších obcích. Díky zapojení co největšího počtu společností dojde k maximálnímu využití již vytvořené doručovací kapacity a zároveň i ke snížení dopravní zátěže, smogu a hluku, dopravci totiž jednoduše svezou všechny zásilky na jedno místo.

Společnost začala síť AlzaBoxů otevírat pro externí partnery v roce 2020, kdy volnou kapacitu na českém trhu začala využívat logistická společnost Zásilkovna. Během loňského roku se připojili další velcí hráči jako Rohlík.cz nebo Slovak Parcel Service. Tisícům e-shopů je pak zpřístupnila spolupráce s integrátorem Balíkobot a jeho platformou Lockers.ai. Na napojení dalších velkých partnerů v ČR i SR e-shop nadále pracuje.

Alza provozuje nejrobustnější otevřenou platformu výdejních boxů na trhu. Jen za poslední rok jejich počet ztrojnásobila na aktuálních více než 1 800, z toho přes 500 jen na Slovensku. E-shop navíc každý týden přidává nová místa.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button