Logistika a sklady

cargo-partner koupil Repalog v Německu

V rámci pokračujícího růstu v sektoru elektronického obchodu, se mezinárodní poskytovatel přepravy a informační logistiky spojil se společností Repalog, německým specialistou na oblast fulfillmentu a přepravy na poslední míli.

Elektronický obchod je už léta rychle postupující trendem a pandemie COVID-19 urychlila růst online prodeje spolu s poptávkou po službách e-commerce v B2B i B2C segmentu. S cílem rozšířit své odborné znalosti a doplnit své portfolio služeb, koupila společnost cargo-partner 1. dubna 2021 německou společnost Repalog – plně integrovaného síťového přepravce pro mezinárodní a mezikontinentální zásilky.

Stefan Krauter, CEO společnosti cargo-partner, vysvětluje: „Naše investice byly motivovány touhou posílit naši globální síť o další kapacity pro služby přeshraničního elektronického obchodu a nabídnout našim zákazníkům integrované řešení včetně letecké, námořní nebo železniční dopravy – v kombinaci se službami přepravy na poslední míli. Repalog, s jejich rozsahem služeb v oblasti fulfillmentu, distribuce balíků a reverzní logistiky, perfektně doplní naši nabídku služeb na klíčových trzích v Evropě. Nyní můžeme pro zákazníky vytvářet ještě rychlejší, flexibilnější a nákladově efektivnější komplexní řešení: od přepravy a konsolidace až po celní odbavení, skladování a distribuci na poslední míli.“

Repalog, se sídlem nedaleko Frankfurtu, bude integrován do společnosti cargo-partnera jako nová dceřiná společnost. Ruku v ruce s akvizicí Repalogu, vytvořil cargo-partner i novou divizi, zaměřenou výhradně na vývoj a propagaci produktových řešení pro sektor e-commerce na celém světě.

Repalog je v současnosti integrován s více než 100 místními a mezinárodními poskytovateli balíkových služeb a vyřizuje více než milion balíkových zásilek ročně, což zákazníkům umožňuje využívat různé možnosti a konkurenční ceny. Společnost navíc nabízí komplexní softwarové řešení pro porovnávání sazeb, tracking, tisk štítků a management vrácení zboží. Tato platforma bude nyní integrována do vlastní platformy pro řízení dodavatelského řetězce společnosti cargo-partner, aby byl zajištěn bezproblémový zážitek pro zákazníky poskytovatelů logistiky.

Přečtěte si také

Back to top button