Logistika a sklady

cargo-partner otevřel sklad v Lublani

cargo-partner otevřel sklad v Lublani. Ve čtvrtek 15. prosince uspořádala společnost cargo-partner akci pro zákazníky na oslavu oficiálního otevření nových prostor svého skladu v Lublani. Nová budova navyšuje celkovou kapacitu logistického centra z 25 000 m² na 39 100 m².

Zvláštní atrakcí slavnostního otevření bylo simulované doručování balíků dronem s využitím přistávacího portu pro drony, jenž je součástí nového objektu. 

cargo-partner otevřel sklad v Lublani

V roce 2019 otevřela společnost cargo-partner svůj logistický komplex v bezprostřední blízkosti letiště Lublaň, jeden z největších ve skupině cargo-partner a v regionu. Díky rychlému obchodnímu růstu a zvýšené poptávce na trhu dosáhl sklad své kapacity během jednoho roku, což vedlo k jeho rozšiřování dříve, než se původně plánovalo.

V lednu 2022 byla zahájena výstavba nového skladového zařízení, jímž se celková kapacita zvýšila na 39 100 m². Dokončena byla za jedenáct měsíců a vedla ji společnost architektů Protim Ržišnik Perc. Tato investice ve výši 12 milionů eur vytvoří 30 nových pracovních míst v týmu společnosti cargo‑partner ve Slovinsku. Nové zařízení bylo dokončeno na konci listopadu a následovalo oficiální otevření dne 15. prosince 2022.

O objektu

Díky kombinaci obou budov nyní iLogistické centrum poskytuje celkem 48 000 paletových míst ve čtyřech různých regálových systémech. Moderní klimatizační systémy zajišťují udržování aktivního teplotního režimu +15 až +25 °C v celém prostoru skladu, kde je k dispozici krátkodobé i dlouhodobé skladování. Díky své flexibilní konstrukci je zařízení ideální pro rychlou překládku, skladování nadrozměrného zboží, multimodální služby a high-tech logistická řešení. Logistické centrum má nyní 59 nakládacích doků pro všechny typy vozidel, což umožňuje efektivní tok zboží a rychlou distribuci v širším regionu.

Část nového zařízení je navržena speciálně pro služby fulfillmentu, včetně místa vyzvednutí a vrácení balíkových zásilek. Kromě toho se v budově nachází také moderní kancelářské prostory, které jsou k dispozici k pronájmu. „Nově vybudovaný objekt nabízí dodatečné skladovací kapacity, jež v současnosti na trhu velmi chybí. Zároveň poskytujeme komplexní služby fulfillmentu a online prodejcům poskytujeme veškerou technologickou a IT podporu, kterou potřebují,“ řekl pan Viktor Kastelic, generální ředitel společnosti cargo-partner Slovenia.

Slavnostní otevření nové budovy

Akce u příležitosti otevření se zúčastnilo kolem 300 hostů, včetně velvyslankyně Rakouské republiky ve Slovinsku, paní Elisabeth Ellison-Kramer. Pan Stefan Krauter, CEO společnosti cargo‑partner, oslovil publikum a sdílel svou radost z úspěchů společnosti ve Slovinsku: „Gratuluji týmu cargo-partner ve Slovinsku k vynikající práci, kterou odváděl po celé ty roky. Slovinsko má díky své příznivé geostrategické poloze velký potenciál v logistickém průmyslu a jsem rád, že náš místní tým věděl, jak tento potenciál využít. iLogistické centrum v Lublani upevňuje ve střední a východní Evropě naši silnou síť, dlouholeté odborné znalosti a představuje ideální základ pro náš další růst.“

Při slavnostním přestřižení pásky představila společnost cargo-partner Slovenia ve spolupráci s OneDrone simulaci doručování balíků dronem. Dron přiletěl z blízkého okolí na heliport u nového zařízení a doručil balíček s nůžkami na přestřižení pásky. Hosté v hale měli možnost sledovat přílet dronu na velkoplošných obrazovkách prostřednictvím přímého přenosu. Touto ukázkou naznačila společnost cargo-partner nepříliš vzdálenou budoucnost doručování balíkových zásilek.

Strategické rozšíření potenciálu globální logistiky

Společnost cargo-partner působí ve Slovinsku od roku 1996 a v současnosti má více než 130 zaměstnanců ve dvou lokalitách: Brnik a Koper. Skupina cargo-partner investovala v posledních letech značné prostředky do rozvinutí svého celosvětového logistického potenciálu. Kromě zvýšení skladovací kapacity v blízkosti letiště Lublaň patří mezi nejnovější investice této společnosti nová logistická centra v Záhřebu a Istanbulu a také rozšíření kapacity v Číně.

Zdroj
Tisková zprávacargo-partner

Přečtěte si také

Back to top button