Logistika a sklady

cargo-partner slaví 40 let

cargo-partner slaví 40 let. Letos si připomínáme 40. výročí založení společnosti cargo-partner v roce 1983. Z malého specialisty na leteckou přepravu na vídeňském mezinárodním letišti se stal globální poskytovatel přepravních a logistických služeb s více než 4 000 zaměstnanci ve 40 zemích, společnost se za posledních 40 let neustále rozrůstala a rozšiřovala své portfolio služeb o nové inovace.

V roce 2023 oslaví společnost cargo-partner své 40. celosvětové výročí existence různými akcemi pro zákazníky a zaměstnance po celém světě. Kromě toho letos slaví výročí také řada organizací cargo-partner v jednotlivých zemích, včetně 30. výročí na Slovensku a v České republice, 25. výročí v Polsku a Chorvatsku a 15. výročí v Thajsku a Singapuru.

cargo-partner slaví 40 let

Společnost cargo-partner zahájila svou činnost v roce 1983 jako specialista na leteckou přepravu s pouhými pěti zaměstnanci na vídeňském letišti. Krátce poté začala společnost rozšiřovat své portfolio služeb a poskytovat integrovaná řešení letecké a námořní přepravy s podporou rostoucí sítě přepravních partnerů.

Po sjednocení Evropy v roce 1989 byla společnost cargo-partner jednou z prvních rakouských společností, která rozpoznala tržní potenciál východní Evropy a rozšířila své aktivity do sousedních zemí Rakouska. V roce 1993 začala tato logistická společnost rozšiřovat svou působnost i za hranice státu, počínaje Bratislavou, Prahou a Budapeští, po nichž následovala další velká města v Evropě. V roce 2001 založila společnost cargo-partner svou první pobočku v USA a v roce 2004 se logistický provider vydal na Dálný východ otevřením pobočky na Tchaj-wanu. Dnes je společnost zastoupena více než 4 000 zaměstnanci ve 160 kancelářích ve více než 40 zemích světa.

Inovativní info-logistická řešení

V roce 2000 zavedla společnost cargo-partner první verzi své platformy SPOT Visibility & Collaboration Platform a včas si uvědomila, že digitalizace se brzy stane rozhodujícím faktorem úspěchu v tomto odvětví. To, co začalo jako jednoduchý nástroj pro sledování zásilek, se od té doby vyvinulo v komplexní platformu pro řízení dodavatelského řetězce s funkcemi od správy objednávek a přepravy až po skladování, reportování a expedici zásilek. K systému SPOT se lze připojit z jakéhokoli prohlížeče i jako k mobilní aplikaci. Platforma je neustále aktualizována a vylepšována, přičemž její další významná aktualizace je naplánována na rok 2024.

V roce 2020 společnost založila digitální kancelář, jejímž cílem je vytvořit komplexní zákaznickou zkušenost během celého procesu přepravy. Zakladatel společnosti Stefan Krauter vysvětluje: „V souladu s naším mottem ‚bereme to osobně‘ se chceme zaměřit na cestu zákazníka, abychom lépe pochopili jeho očekávání a podle toho optimalizovali naše systémy. Naším cílem je poskytovat bezproblémovou digitální zkušenost, která umožní intuitivnější a efektivnější řízení přepravních procesů.“

Strategické zaměření na skladování

V uplynulém desetiletí se společnost cargo-partner strategicky zaměřila na skladování a úspěšně zavedla smluvní logistiku jako třetí a rychle rostoucí hlavní pilíř svého portfolia služeb. S více než 300 000 m² skladových prostor v Evropě, Asii, Austrálii a USA pokrývá společnost cargo-partner všechny hlavní logistické uzly na světě a vytváří tak pevný základ pro podporu mezinárodních výrobních a distribučních sítí svých zákazníků.

Udržitelnost: „nejdůležitější výzva naší doby“

Jako významný hráč na globálním logistickém trhu si společnost cargo-partner vždy uvědomovala svou společenskou a environmentální odpovědnost. Důležitým milníkem v tomto ohledu bylo založení interního sdružení „Environmental cargo-partners e.V.“. v roce 2006. V roce 2018 společnost otevřela své celodřevěné iLogistické centrum v Rakousku, které je stěžejním projektem udržitelné architektury. cargo-partner důsledně podporuje vývoj úsporných letadel, stále více využívá elektromobily a fotovoltaické systémy a dále snižuje spotřebu zdrojů prostřednictvím digitalizace. Logistický poskytovatel zároveň pomáhá svým zákazníkům sledovat a snižovat jejich CO₂stopu.

Slovy zakladatele společnosti Stefana Krautera: „Probíhající globální klimatická krize je možná nejdůležitější výzvou naší doby. Budeme i nadále podporovat ekologické iniciativy a zavádět udržitelné technologie, abychom se dopracovali k lepším zítřkům.“

Zdroj
cargo-partner

Přečtěte si také

Back to top button