Logistika a sklady

Contera Park Ostrava City má dlouhodobě plnou obsazenost

Stoprocentně vytížený na dlouhou dobu dopředu je Contera Park Ostrava City. V nedávné době Contera prodloužila nájemní smlouvu s největším prodejcem nábytku na světě Ikea, s celosvětovým lídrem v oblasti logistických služeb DB Schenker, výrobcem střešních krytin a fasádních systémů Ruukki nebo firmou Clinitex vyrábějící zdravotnické oděvy.

Se všemi klienty má firma podepsané dlouhodobé kontrakty. „Vážíme si toho, že i renomované a věhlasné značky se opětovně rozhodly spojit svou budoucnost s námi. Do složitého období, které nás pravděpodobně čeká, vstupujeme posíleni důvěrou našich klientů. Naše portfolio je tak velmi stabilní a dobře vyvážené.“ řekl Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.

Přečtěte si také

Ikea má v areálu v ostravských Kunčičkách pronajatou plochu o rozloze 4 600 mod roku 2015. Prodloužení kontraktu, které se povedlo uskutečnit i v tomto náročném období, znamená, že i nadále najdou ostravští zákazníci výdejní sklad švédské firmy v Contera Parku Ostrava City. Ještě o rok déle působí největší světová firma v oblasti logistických služeb DB Schencker, která prodloužila v Kunčičkách nájemní smlouvu na plochu o rozloze téměř 9 000 m2.

Clinitex, dodavatel zdravotnických oděvů, v současnosti tak důležitého vybavení pro první linii, které poskytuje například záchranným složkám v Moravskoslezském kraji, se kromě prodloužení smlouvy rozhodl i pro rozšíření svých skladových prostor. „Spolupráce se společností Contera se nám v minulých letech osvědčila. I v této nelehké době nám vyšla vstříc možností rozšíření skladovací plochy tak, abychom mohli uspokojit stále narůstající poptávku po zdravotnických oděvech,“ říká Richard Kiovský, technický ředitel Clinitexu.

V březnu otevřela v Contera Parku Ostrava City své nové logistické centrum o rozloze 12 500 m2 společnost VAS Solutions a v současnosti v Kunčičkách probíhá dostavba další haly pro firmu Aludyne o velikosti zhruba 5 500 m2. Jedná se o průmyslové prostory, které bude Aludyne využívat na výrobu hliníkových komponentů do automobilového sektoru. Dokončeny by měly být v průběhu měsíce června. Tato expanze přinese celkem 350 nových pracovních míst.

Klienti si pochvalují výbornou logistickou dostupnost parku i přístup firmy, která se snaží vyjít vstříc jejich individuálním požadavkům. „Se zákazníky se snažíme vždy navázat dlouhodobý vztah založený na vzájemném respektu a jejich důvěra je pro nás nejlepší odměnou,“ potvrzuje Lucie Havlíčková, leasing managerka Contery.

Působení Contery v regionu pozitivně vnímá také vedení městské části Slezská Ostrava, které společnosti letos udělilo ocenění za ekonomický rozvoj obvodu v rámci velkých podniků.

V ostravském regionu nabízí společnost Contera zájemcům prostory pro výstavbu v dalších dvou areálech. V Mošnově je k dispozici 12 000 m2. V Hrušově, kde má firma platné územní rozhodnutí na nový Contera Park D1, lze využít celkem 140 000 m2.

Přečtěte si také

Back to top button