Logistika a sklady

DACHSER distribuce pomocí elektrokola

DACHSER distribuce pomocí elektrokola v Hradci Králové. Pobočka DACHSER v Hradci Králové se jako druhá pobočka v České republice zapojila do projektu distribuce zásilek pomocí nákladních elektrokol.

Díky optimální poloze pobočky jsou zásilky distribuovány do centra města přímo z terminálu pobočky. Optimalizace procesu hned v počátku projektu umožnila využívat nákladní elektrokolo nejen pro rozvoz, ale i pro svoz balíkových a paletových zásilek sběrné služby.

Přečtěte si také

DACHSER distribuce pomocí elektrokola

DACHSER Czech Republic zahájil projekt doručování s nulovými emisemi pomocí nákladního elektrokola na konci roku 2020, kdy se zapojil do projektu sdíleného mikrohubu Depot.Bike v Praze na Těšnově. Dnes pomocí na míru vyrobených nákladních elektrokol distribuuje balíkové a paletové zásilky sběrné služby do osmi městských částí. Projekt se koncem roku rozšířil i na pobočku do Hradce Králové, která po důkladné analýze infrastruktury a zákaznického portfolia disponuje vhodnými podmínkami pro tento typ distribuce. Například společnost Bühler Motor, která sousedí s pobočkou DACHSERU, nejprve umožnila průjezd elektrokola svým areálem a zároveň se v blízké době chystá této bezemisní přepravy využívat ke svozu svých zásilek. Generální ředitel DACHSER Czech Republic, Ing. Jan Pihar, říká: Jsme velmi rádi, že se nám podařilo rozšířit projekt doručování s nulovými emisemi v rámci městské logistiky i mimo Prahu. DACHSER také dále rozšiřuje flotilu bezemisních vozidel.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button