Logistika a sklady

DHL Supply Chain otvírá nové sídlo v Hongkongu

Společnost DHL Supply Chain, globální lídr v oblasti poskytování logistických řešení, otevřela dnes nový moderní areál MegaHub Hong Kong v Interlinku na ostrově Tsing Yi.

Centrum konsoliduje aktivity společnosti v Hongkongu a nabízí zákazníkům skvělou flexibilitu při rozvoji jejich podnikání s efektivními náklady. Areál DHL Supply Chain MegaHub Hong Kong postavený celkovou investicí ve výši 630 milionů HKD (1,683 miliardy CZK) nabízí téměř 84 000 m2 skladovací plochy a představuje významný milník v expanzi regionální infrastruktury společnosti DHL Supply Chain.
 
Divize DHL investovala v uplynulých třech letech celkem 224 milionů EUR (5,690 miliardy CZK) do svých provozoven v tomto asijském regionu a do roku 2015 plánuje vynaložit dalších 300 milionů EUR (7,620 miliardy CZK). Dosavadní investice v této oblasti zahrnují nové sklady v Číně pro spotřebitelský sektor, multiklientský sklad v Jižní Koreji a rozšíření maloobchodní sítě v Japonsku.
 
Frank Appel, generální ředitel společnosti Deutsche Post DHL, prohlásil: „Asie bude i nadále jedním z nejaktivnějších a nejdynamičtějších regionů ve světové ekonomice a její rychlý růst bude vyžadovat průběžný rozvoj infrastruktury držící krok s jejími potřebami. Mezinárodní a lokální zákazníci vyžadují pro budování svých dodavatelských řetězců v tomto regionu efektivní a účinná řešení. My nyní s hrdostí otvíráme DHL Supply Chain MegaHub Hong Kong, abychom poskytovali svým zákazníkům ještě lepší služby.“
 
DHL Supply Chain MegaHub se strategickou polohou v srdci ostrova Tsing Yi je přímo napojen na dopravní infrastrukturu Hongkongu včetně blízkosti mezinárodního hongkongského letiště, hlavní obchodní čtvrti tohoto velkoměsta, kontejnerových terminálů a dokonce i kontinentální Číny. DHL využila dlouhodobé spolupráce s developerskou společností Goodman, která stojí za průmyslovou zónou Interlink, a zvolila si tuto polohu pro její vhodnost k realizaci strategie GoGreen (GoGreen je program společnosti DHL pro ochranu životního prostředí, primárním cílem programu je minimalizovat emise CO2) zaměřené na trvale udržitelný rozvoj. Areál postavený podle mezinárodně uznávaných standardů pro ekologickou akreditaci minimalizuje množství odpadu a využívání surovin s cílem poskytovat řešení s omezenými dopady na životní prostředí bez kompromisů v oblasti kvality služeb.
 
„Naše globální podnikání v oblasti dodavatelských řetězců se intenzivně rozvíjí i v důsledku neustálého růstu v asijsko-pacifické oblasti. Vývoj našich zaměstnanců, zrychlený rozvoj spolupráce mezi zeměmi a divizemi i naše neustálé investice do infrastruktury budou motorem pro další růst,“ řekl Bruce Edwards, globální generální ředitel společnosti DHL Supply Chain. „S novým areálem MegaHub rozšíříme naše organizační schopnosti, abychom našim zákazníkům v Hongkongu a okolí poskytovali ještě lepší služby zaměřené na uspokojování jejich potřeby komplexních řešení z jednoho zdroje.“
 
Paul Graham, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain pro asijsko-pacifickou oblast, řekl: „Během několika uplynulých let jsme průběžně investovali do naší sítě, abychom hongkongské obchodní komunitě poskytovali inovativní logistická řešení pro podporu výroby a distribuce jejích produktů. Skupina DHL považuje za důležité ochranu životního prostředí a trvale udržitelný rozvoj. DHL Supply Chain MegaHub Hong Kong posiluje naši schopnost nabízet ekologická a sociálně odpovědná řešení, podporující budoucí obchodní růst našich zákazníků.“
 
„Otevření areálu DHL Supply Chain MegaHub Hong Kong je důkazem naší důvěry v Hongkong jako jedno z hlavních logistických a distribučních center na světě,“ řekl Tom Wong, výkonný ředitel společnosti DHL Supply Chain pro Hongkong a Macao. „Zřízením našeho nového sídla v rámci tohoto obrovského a moderního areálu budeme moci poskytovat včasné služby, monitoring a podporu našim zákazníkům. Rozsah provozní činnosti přinese úspory nákladů a další provozní výhody klientům, kteří vyžadují flexibilitu pro adaptaci a rozvoj jejich podnikání v tomto regionu.“
 
Areál zajišťuje plnění rozmanitých zákaznických potřeb. Nabízí například sklady s přístupovou rampou pro velké objemy přijímaného i vyskladňovaného zboží či sklady se zdvihacími plošinami včetně doplňkových prvků, například klimatizace a zajišťovacích klecí. Dvouúrovňový zabezpečovací systém budovy zajišťuje prvotřídní ochranu zboží zákazníků a je spojen s rozsáhlými bezpečnostními prvky pro minimalizaci rizika požáru.
 
DHL Supply Chain
Společnost DHL Supply Chain je lídrem v oblasti logistických služeb. Funguje v 60 zemích světa. Jejími zákazníky jsou největší firmy, pro které spravuje přes 23 milionu m2 skladovací plochy. V České republice poskytuje služby zejména pro zákazníky z automobilového, technologického, módního nebo hračkářského průmyslu. V České republice zaměstnává na plný úvazek téměř 1800 lidí. DHL Supply Chain v minulém roce dosáhla ve světě tržby v hodnotě více než 13 miliard EUR.
 
DHL
Logistická společnost pro celý svět.
DHL je největším poskytovatelem služeb v oblasti logistiky na světě. DHL je odborníkem nejen v oblasti mezinárodní expresní, letecké, námořní, silniční a železniční dopravy, ale také ve smluvní logistice a na poli mezinárodních poštovních služeb. Síť společnosti pokrývá více jak 220 zemí a teritorií a přibližně 275 000 zaměstnanců po celém světě nabízí zákazníkům služby na vysoké úrovni a detailní znalosti místních trhů, které uspokojí požadavky dodavatelských řetězců. DHL přijímá svou společenskou odpovědnost podporou vzdělávání, pomocí při zmírňování následků živelných pohrom nebo aktivním přístupem k ochraně klimatu. DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny dosáhly v roce 2011 více než 53 miliard EUR.
 

Přečtěte si také

Back to top button