Logistika a sklady

Expanze cargo-partner pokračuje. V Řecku otvírá svou první pobočku

Jako další krok v rámci své strategické expanze napříč jihovýchodní Evropou otevřel tento poskytovatel mezinárodní dopravy a informační logistiky pobočku v řecké Soluni.

Společnost cargo-partner pokračuje ve své expanzi v jihovýchodní Evropě. Tento poskytovatel logistických služeb nejprve v březnu 2021 otevřel svou první kancelář v severomakedonském Skopje a nyní založil novou pobočku v řecké Soluni. Nový tým společnosti cargo-partner zde bude poskytovat komplexní služby námořní, letecké a silniční dopravy z mnoha uzlů v Evropě, USA, Asii a Oceánii.

Strategická pozice v Soluni

Stefan Krauter, CEO společnosti cargo-partner, vysvětluje: „Naše nová pobočka v Soluni těží z vynikající geostrategické polohy městského přístavu, který je druhým největším kontejnerovým přístavem v Řecku, hned po přístavu Pireus. Soluň je důležitým námořním uzlem pro velkou část jihovýchodní Evropy. Je také velmi blízko Severní Makedonie, Bulharska a Srbska, kde jsme již zastoupeni vlastními pobočkami a v případě Sofie a Bělehradu i vlastními sklady. To ze Soluně činí důležitý spojovací článek v naší síti v jihovýchodní Evropě, díky čemuž můžeme našim zákazníkům nabídnout ještě rychlejší a komplexnější logistické služby.“

Akvizice společnosti Arrow Freight Services

Nové zastoupení v Řecku vychází z akvizice společnosti Arrow Freight Services, která byla nyní přejmenována na cargo-partner Hellas P.C. Společnost Arrow Freight Services, založená v roce 2012, v Řecku úspěšně působila několik let. Nová pobočka společnosti cargo-partner v Soluni začíná s týmem pěti zaměstnanců pod vedením bývalého majitele společnosti Arrow Freight Services, pana Kostase Polatida, který je nyní jednatelem společnosti cargo-partner v Řecku.

Zaměření na námořní přepravu

Řecká pobočka společnosti cargo-partner se v nejbližší budoucnosti zaměří primárně na FCL a LCL řešení v námořní přepravě. Portfolio služeb společnosti v Řecku však zahrnuje také leteckou přepravu a komplexní řešení typu door-to-door. Mezi nejdůležitější obchodní trasy společnosti cargo-partner v Řecku patří Středomoří, severní Evropa, USA, Egypt, Izrael, Dálný východ a Austrálie. Soluňská pobočka bude poskytovat služby klientům z různých průmyslových odvětví, zejména z potravinářství, strojírenství a stavebnictví.

Přečtěte si také

Back to top button