Logistika a sklady

GLP hlásí ve svých areálech v Praze a Senci plno. Poslední nájemníky se staly společnosti Ecologistics a Berlin Brands Group

České a slovenské parky GLP jsou tak pronajaty ze 100 %. Díky vysoké poptávce po prostorách vyrostou rovněž nové logistické parky GLP v Ostravě a Brně.

Společnost GLP úspěšně pronajala 20 000 m² logistických prostor ve dvou parcích v České republice a na Slovensku. V GLP Park Praha Chrášťany bylo pronajato 11 000 m² společnosti Ecologistics, globálnímu poskytovateli komplexních služeb v oblasti skladování a logistiky a zároveň novému klientovi GLP. Dalších 40 000 m² z parku si pronajala společnost Alza, stávající zákazník GLP a největší hráč na poli e-commerce v České republice a na Slovensku. GLP Park Praha Chrášťany je v současnosti ve výstavbě a bude dokončen ve 2. čtvrtletí roku 2022. Očekává se, že obě budovy obdrží certifikaci BREEAM Excellent.

Přečtěte si také

GLP Park Bratislava Senec mezitím přivítal nového zákazníka Berlin Brands Group, který si pronajal více než 9 000 m² logistických prostor. Globální e-commerce společnost obsadila poslední volnou jednotku největšího slovenského parku GLP, který je již domovem společností jako HOPI, Alza či Quehenberger.

Jan Palek, Country Manager GLP pro Českou republiku a Slovensko, říká: „S potěšením vítáme dva nové klienty Ecologistics a Berlin Brands Group do naší rodiny GLP. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo plně využít naše stávající aktiva v České republice a na Slovensku. Abychom udrželi krok s rostoucí poptávkou po kvalitních a udržitelných logistických prostorách, kterou pohání zejména růst e-commerce, pracujeme na dalších parcích GLP v Ostravě a Brně, přičemž pro příští rok připravujeme další dva developerské projekty.“

GLP Senec (FOTO: GLP)

GLP Park Ostrava Hrušov bude zahrnovat celkem 93 000 m² plochy v rámci čtyř fází výstavby. Logistický park vyroste v těsné blízkosti dálnice D1, která spojuje Prahu a Brno s Polskem. Nedaleko se nachází také terminál Ostrava-Šenov, který zajišťuje přístup i na mezinárodní železniční síť. V areálu brownfieldu provede společnost GLP rozsáhlé revitalizační a dekontaminační práce ještě před zahájením výstavby na místě bývalých chemických závodů.

GLP Park Brno Holubice nabídne 70 000 m² špičkových logistických prostor a byl strategicky vybrán coby dopravní uzel mezi Prahou, Ostravou, Polskem, Bratislavou a Vídní.

Oba nové projekty GLP budou rozvíjeny s důrazem na flexibilitu. Disponovat budou světlou výškou 12 m, efektivním úložným prostorem a nejmodernějšími prvky udržitelnosti na úrovni certifikace BREEAM, které zákazníkům poskytnou značné úspory nákladů díky nižší spotřebě energie.

Back to top button