Logistika a sklady

O GLP Park je zájem

O GLP Park je zájem. Společnost GLP, investor a developer nemovitostí v oblasti logistiky, digitální infrastruktury, obnovitelných zdrojů energie a souvisejících technologií, podepsala tři smlouvy o pronájmu: s logisticko-technologickou společností Zásilkovna, výrobcem komponentů pro automobily fischer automotive systems alogistickou firmou ROHLIG SUUS Logistics. Do prostor by se měly firmy nastěhovat v příštím roce a následně vytvořit desítky pracovních míst.

O podnikání v GLP Parku Brno Holubice je velký zájem. Výstavba moderního logisticko-průmyslového areálu byla zahájena loni v listopadu a nyní je již pronajata více než třetina ze 70 000 m2 plochy budovaného komplexu.

O GLP Park je zájem

Mezi prvními třemi nájemci je logisticko-technologická společnost Zásilkovna, patřící do holdingu Packeta, která bude v areálu provozovat distribuční centrum, ve kterém do budoucna zvažuje využít i nové technologie. Firma je známá svými inovacemi a důrazem na ekologii a ochranu životního prostředí.

Další firmou je fischer automotive systems, která bude v Holubicích kompletovat komponenty pro vybavení interiérů vozidel, například ventilační mřížky, výdechy klimatizace, odkládací přihrádky a další zařízení zajišťující pořádek a pohodlí ve vozidle.

Do třetice společnost ROHLIG SUUS Logistics je mezinárodní logistická společnost, jež zajišťuje leteckou, námořní, silniční a železniční dopravu. V Holubicích firma vybuduje moderní logistické centrum, které rozšíří stávající pobočky v Praze a Ostravě. Do prostor by se měly zmíněné firmy nastěhovat začátkem příštího roku a následně nabídnout desítky pracovních míst. Celý areál by měl být dokončen a pronajat do konce příštího roku.

GLP přizpůsobuje prostory firmám na míru

Holubický areál je koncipován jako multifunkční s možností přizpůsobit prostory na míru jednotlivým firmám. Jsou vhodné pro logistiku, lehkou průmyslovou výrobu, ale mohou být využity i jako kancelářské prostory, prodejní showroom či místo pro technologický výzkum.

„Klientům upravujeme prostory na míru podle jejich požadavků. Pro Zásilkovnu budujeme koncepčně unikátní logisticko-distribuční centrum, kde bude moci firma využívat vyspělé technologie pro obsloužení zákazníků,“ říká Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko

Změny je možné flexibilně dělat i u budov, které jsou ve výstavbě. „V případě firmy fischer automotive systems jsme udělali v rozestavěném projektu řadu změn, které vycházejí vstříc potřebám výroby a péče o zaměstnance, například v oblasti stravování,“ dodává Jan Palek.

Flexibilitu a rychlost realizace noví klienti oceňují. „Naše podnikání má řadu specifik z hlediska výroby, bezpečnosti či provozu. GLP nám vyšla ve všem vstříc a dokázala naše požadavky rychle zakomponovat do budovaného areálu, byť to v mnoha ohledech nebyly změny kosmetické. Velmi si takové pružnosti a rychlosti ceníme,“ říká Renata Furchová, jednatelka společnosti fischer automotive systems.

Obdobně hodnotí spolupráci i společnost Zásilkovna: „Velmi oceňujeme flexibilitu, vysoké stavební standardy a inovativní přístup, který nám umožní naplno využít náš technologický potenciál v logistice. Vážíme si vstřícnosti a snahy pochopit náš způsob fungování a podmínek, které k tomu potřebujeme,“ říká Zdeněk Prchlík, výkonný ředitel Zásilkovny

Šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím

Společnost GLP celý projekt pojala jako udržitelný, šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím. Areál bude splývat s okolním prostředím a parková úprava poslouží pro odpočinek zaměstnanců. Střechy budou osazeny fotovoltaickými panely, které významně přispějí ke snížení provozních nákladů budov.

 „Ve společnosti GLP se snažíme, aby naše projekty aktivně zvelebovaly své okolí. Pro nás jako developera je zásadní pomáhat zlepšovat infrastrukturu okolních obcí. Obci Holubice pomáháme zvýšit kapacitu vodovodního řadu a podílíme se také na modernizaci čistírny odpadních vod. Budujeme biokoridor z ovocných stromů a plánujeme spolupráci i na dalších projektech. Těšíme se, že se tento udržitelný rozvoj podaří realizovat a že v pravý čas přivítáme zákazníky,“ uzavírá Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Zdroj
TZ
Back to top button