Logistika a sklady

GLP rozšiřuje partnerství s Alzou pronájmem nového parku v Chrášťanech

GLP, přední investor a developer skladů a logistických parků, zahájil výstavbu logistického parku v pražských Chrášťanech o rozloze 51 000 m², z nichž si 40 000 m² pronajala společnost Alza.cz.

Alza.cz využije pronajatou plochu pro své distribuční centrum, prodejnu a výdejní místo pro koncové zákazníky AlzaDrive. Zvýšená únosnost podlah v budově bude přizpůsobena instalaci ocelového mezaninu v prostoru skladové a distribuční haly.

Přečtěte si také

Díky třem úrovním nakládacích ramp lze v parku využívat různé druhy vozidel od menších dodávek po standardní kamiony. Kvůli zajištění maximální bezpečnosti a pohodlí zaměstnanců Alza.cz, jakož i návštěvníků areálu, budou přístupové komunikace pro klienty odděleny od ostatního provozu. Součástí parku v Chrášťanech budou také venkovní relaxační zóny se zelení.

GLP Park Praha Chrášťany je druhým logistickým projektem, v němž se Alza.cz, největší e-commerce společnost v České republice a na Slovensku, spojila s GLP. Už od roku 2015 využívá Alza.cz logistický park v Senci u Bratislavy, kde v současnosti využívá plochu o rozloze 47 000 m². Alza.cz zahájila v roce 2014 expanzi do dalších zemí Evropy a v současnosti je již v řadě z nich aktivní.

„GLP je partner, se kterým se nejen skvěle spolupracuje, ale zároveň je extrémně rychlý a flexibilní při jednání i změnách zadávaných v průběhu realizace projektů,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel oddělení expanze, facility a showroom managementu Alza.cz. „Strategická poloha přiblíží naše služby zákazníkům v západní a jihozápadní části Prahy a přilehlém Středočeském kraji, které tak budeme schopni obsloužit ještě rychleji, například i díky plánovanému AlzaDrive,“ dodal.

Jan Palek, Country Manager GLP pro Českou republiku a Slovensko, řekl: „Společnost Alza.cz je jedním z našich nejváženějších zákazníků. Proto máme velkou radost z toho, že si znovu vybrala nás jakožto poskytovatele prostor pro své distribuční centrum. GLP Park Praha Chrášťany bude profitovat z perfektního spojení s Prahou, stejně jako z vysokých stavebních standardů a udržitelných prvků, včetně certifikátu BREEAM Excellent, inteligentní správy spotřeby energií nebo odpočinkové zóny pro pracovníky. V GLP se pyšníme tím, že našim partnerům poskytujeme projekty s nejlepší strategickou lokací, což park v Chrášťanech jen potvrzuje.“ Výstavba již byla zahájena, celý park bude dokončen ve druhém čtvrtletí roku 2022. Areál bude sestávat ze dvou samostatných budov – 40 000 m² využije Alza.cz, zbývajících 11 000 m² je určeno k dalšímu pronájmu.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
Tisková zpráva

Přečtěte si také

Back to top button