Logistika a sklady

Hledáte skladníky? Pomůže vám PRAVORTOS!

Hledáte skladníky? Pomůže vám PRAVORTOS (www.prav.cz)! PRAVORTOS s.r.o. poskytuje flexibilně pracovníky skladových profesí. K významným klientům této společnosti na českém trhu patří velká jména logistiky, jako je například GEIS, ČD Cargo, Šmídl nebo Rohlik.cz. 

Hledáte skladníky? Pomůže vám PRAVORTOS (www.prav.cz)

Rodina Bojko s ukrajinskými kořeny podniká v České republice od začátku devadesátých let až dodnes, a to již ve třech generacích. První dvě patří k těm, o kterých se říká, že nám “postavili Prahu”. Rozmach, který má stavebnictví u nás za sebou, bychom si jen těžko mohli představit bez ukrajinských dělníků. Představitel třetí generace přenesl rodinné zkušenosti s řízením pracovní síly ze stavebnictví do rychle se rozvíjející logistiky. Jak firma PRAVORTOS pomáhá svým partnerům řešit nedostatek lidí vysvětluje Vitalij Bojko mladší. 

Kdy jste začali s agenturním zaměstnáváním cizinců v logistice? 

S přidělováním našich zaměstnanců na práci k logistickým partnerům jsme začali v roce 2016, kdy bylo jasné, že růst tohoto odvětví bude dlouhodobý, a že se bude potýkat s podobnými personálními problémy jako dříve stavebnictví. 

Jakou formou probíhá spolupráce mezi vaší a partnerskou společností? 

Spolupracujeme na základě smlouvy o dílo. Jako firma dostaneme na základě objednávky určitou práci, kterou vykonáváme po dlouhou dobu, minimálně jeden rok. Nejnižší počet zaměstnanců, které dáváme k dispozici je deset, horní hranice není omezena. Skupinu pracovníků dodáme s pracujícím koordinátorem, který mluví česky a má kontakt s vedoucím skladu. Koordinátory řídí na další úrovni naši manažeři, kteří s partnery řeší administrativu, jako například změny počtu pracovníků a jiné. Vedoucí pracovníci našeho partnera tak nemusí řešit jazykovou bariéru.  

Jaké výhody přináší partnerům spolupráce s vámi? 

Ponechme stranou flexibilitu tohoto způsobu užívání pracovníků. Tato výhoda je každému zaměstnavateli v logistice jasná. Považujeme za důležité, abychom našim partnerům poskytovali spolehlivé, pracovité a spokojené zaměstnance. Proto se o ně staráme, zajišťujeme důstojné ubytování a vyplácíme pravidelně zálohy a mzdy. Naší výhodou je, že máme mezi Ukrajinci dobrou pověst, jsou u nás spokojeni a chtějí u nás pracovat. Lidí, kteří mají zájem o práci u nás, je opravdu hodně a nemáme problém vzít velkou zakázku. 

Může situaci, kdy máte dostatek lidí, něco zvrátit? 

Většina našich pracovníků zde byla již před válkou. Když začala válka, tak dostali vízum strpění, které bylo nyní prodlouženo na rok do konce března 2024. Lidé chtějí zůstat tady, chtějí být v bezpečí a nechtějí se vracet. Tady můžou vydělat peníze a posílat blízkým citelnou pomoc. Spíše se lidé z východu snaží dostat sem než odsud zpět. A pokud uprchlické vízum vyprší, budou možná další řešení. Pro lidi, kteří v této zemi pracují a vytvářejí hodnoty, zcela jistě. 

Jak Vás mohou zájemci o spolupráci kontaktovat? 

Na telefonním čísle: +420 773 125 695

E-mailem: company.prav@gmail.com

Na webu: www.prav.cz

Zdroj
PRAVORTOS

Přečtěte si také

Back to top button