Logistika a sklady

Nové automatizované distribuční centrum

Nové automatizované distribuční centrum. Po slavnostním zahájení stavby ve městě Kahl am Main, poblíž německého Aschaffenburgu začínají rozsáhlé stavební a instalační práce na novém centru pro distribuci náhradních dílů.

Práce budou dokončeny do ledna 2025. Distribuční centrum bude mít 22 000 metrů čtverečních podlahové plochy pro logistiku náhradních dílů pro značky Linde Material Handling a Dematic. Komplex budov bude rozdělen do různých hal, mezi nimiž bude 30 metrů vysoký plně automatizovaný regálový sklad.

Nové automatizované distribuční centrum

„Toto vysoce automatizované distribuční centrum zajistí, že budeme moci poskytovat rychlý a spolehlivý servis náhradních dílů pro naše zákazníky v Německu a několika sousedních zemích. Tento náš vlajkový projekt demonstruje široký rozsah schopností KION Group a spojuje špičkové automatizační, digitální, bezpečnostní a energetické technologie ze dvou provozních segmentů – Industrial Trucks a Supply Chain Solutions. Nové distribuční centrum nám umožní ještě lépe podporovat naše zákazníky zkrácením procesů a vytvořením plné transparentnosti díky digitalizaci toku materiálu od začátku do konce – od příjmu zboží až po jeho expedici,“ řekl Andreas Krinninger, člen výkonné rady KION GROUP na schůzce na místě s Jürgenem Seitzem, starostou obce Kahl am Main, dalšími zástupci společnosti a klíčovými osobami ze společnosti provádějící stavební práce.

Ukázkové řešení pro manipulaci s materiálem a intralogistiku

Komplex budov nového skladu bude obsahovat několik oblastí pro příjem zboží a expedici, dále zóny pro vychystávání objednávek a speciální sklad s blokovým skladováním. Zboží bude doručováno pomocí 16 kamionových ramp. „Technické řešení v halách bude příkladem převratných integrovaných řešení ze dvou segmentů KION – Industrial Trucks & Services a Supply Chain Solutions,“ zdůraznil Krinninger. Kontinuální dopravníky pro malé i velké díly od firmy Dematic budou společně s AMR (Autonomous Mobile Robots) od Linde Material Handling dokonale integrovány do toku materiálu. Nasazeny budou také velmi efektivní elektrické vysokozdvižné vozíky a paletové zakladače s Li-Ionovým pohonem.

Kombinace technologií naší skupiny s našimi společnými projektovými znalostmi nám umožňuje najít řešení, které nejlépe splňuje požadavky na rychlost, flexibilitu, bezpečnost, energetickou účinnost a transparentnost nového distribučního centra. Výsledkem toho je, že naši zákazníci budou v budoucnu těžit z ještě vyšší dostupnosti, a ještě rychlejší dodávky náhradních dílů k nim,“ vysvětlil člen výkonné rady. Dceřiná společnost Dematic, jeden z předních světových poskytovatelů integrovaných automatizačních technologií, softwaru a služeb pro optimalizaci dodavatelského řetězce, v rámci projektu dodává vysokoregálový sklad se šesti uličkami a multishuttle sklad s pěti uličkami obsluhující 110 000 skladových lokací.

Zajištěná pracovní místa a oblasti ekologické kompenzace

Investice také zajišťuje dlouhodobou budoucnost areálu a činí jej ještě atraktivnějším pro vysoce kvalifikované zaměstnance. Investice v Kahl am Main, kde má od poloviny 70. let sklad náhradních dílů a část své výroby dceřiná společnost Linde Material Handling, je také dobře podporována místní komunitou. Obyvatelé byli zapojeni v rané fázi prostřednictvím veřejné informační akce a od té doby jsou pravidelně informováni o průběhu projektu.

Ambice KION Group v oblasti udržitelnosti jsou také dobře patrné v designu, konstrukci a vybavení nového distribučního centra. To zahrnuje optimální využití stávajícího závodu bez nutnosti dalšího záboru půdy. Kromě toho byla zahájena nebo již realizována rozsáhlá kompenzační opatření na ochranu přírody a druhů a plánují se další. Dalšími klíčovými prvky koncepce lokality jsou ekologické stavební postupy a také například fotovoltaické panely, v budoucnu tak lokalita významně přispěje ke klimatické neutralitě.

Zdroj
KION

Přečtěte si také

Back to top button